ایجاد اشتغال مهمترین مطالبه مجلس از دولت است | اتاق خبر
کد خبر: 379892
تاریخ انتشار: 18 آبان 1395 - 08:48
بی مقدار :
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی ایجاد اشتغال را مهمترین مطالبه مجلس از دولت عنوان کرد و گفت که جذب گردشگر خارجی می‌تواند بخش مهمی از مشکلات بیکاری در کشور را حل کند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، شهاب‌الدین بی‌مقدار درباره تعامل دولت و مجلس، اظهار کرد: به نظر من در حال حاضر این تعامل خیلی خوب شده است. رای به وزرایی که نتوانستند از مجلس گذشته رای اعتماد بگیرند بالاترین دلیل تعامل مجلس فعلی با دولت است. در واقع مجلس فعلی یک مجلس عقل‌گراست و برای ملت امیدوارکننده است.

وی با بیان اینکه  تعامل دولت و مجلس نوید خوبی را به ملت می‌دهد، افزود: مردم لذت تغییری که می‌خواستند را احساس کردند و حالا مهم‌ترین انتظاری که مجلس از دولت دارد توجه ویژه به مساله کارآفرینی و ایجاد اشتغال است.

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی با تاکید بر لزوم جذب سرمایه‌گذاری خارجی برای بهبود روند توسعه در کشور، یادآور شد: وزارت خارجه می‌تواند در این زمینه ایفای نقش کند. ما در زمینه تولید کالا و خدمات مشکلی در کشور نداریم و اگر بازار اقتصادی مناسب ایجاد شود مشکلات اقتصادی و بیکاری در کشور نیز حل خواهد شد.

بی‌مقدار در ادامه جذب گردشگر خارجی را از موثرترین راه‌ها برای حل مشکلات اقتصادی عنوان و خاطرنشان کرد: به خانم احمدی‌پور که به ریاست سازمان میراث فرهنگی انتخاب شدند تبریک می‌گویم و از ایشان می‌خواهم اولویت ویژه‌ای برای جذب گردشگر خارجی قرار دهند چرا که ما پتانسیل و امکانات لازم را داریم و اگر نسبت به جذب گردشگر اقدام کنیم می‌توانیم مشکل بیکاری را حل کنیم و درآمد سرانه را بالا ببریم البته لازمه این امر این است که دید امنیتی به توریسم وجود نداشته باشد.

نایب رییس فراکسیون شفاف‌سازی در پایان با اشاره به بازدید خود از نمایشگاه مطبوعات و لزوم گردش آزاد اطلاعات تاکید کرد و گفت: اگر شفاف‌سازی لازم در عرصه رسانه‌ای صورت گیرد و این آزادی عمل به رسانه‌ها داده شود جلوی بروز خیلی از فسادها گرفته خواهد شد.

انتهای پیام/

کد:94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید