تضمین کامل سرمایه‌گذاری‌های خارجی توسط دولت | اتاق خبر
کد خبر: 380050
تاریخ انتشار: 19 آبان 1395 - 08:44
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو با تاکید بر این که سرمایه‌گذاری شرکت‌های خارجی به طور کامل از طرف دولت تضمین می‌شود، گفت:این مسئله حل شده و با حمایت دولت ایران سرمایه‌گذاران نباید نگران بازگشت سرمایه خود باشند.

اتاق خبر: علیرضا دائمی در شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق با بیان این مطلب که دغدغه تامین امنیت سرمایه در بخش سرمایه‌گذاری خارجی مرتفع شده است، گفت: در جلسه‌ای که امروز در وزارت اقتصاد در خصوص حمایت از سرمایه سرمایه‌گذاران خارجی برگزار شد، مقرر شده تا دولت ایران برای طرح‌های دولتی تضمین کامل دهد و در بحث سرمایه‌گذاری بخش خصوصی نیز با کمک بانک‌های عامل تضمین لازم صورت گیرد.

وی نگرانی شرکت‌های سرمایه‌گذار خارجی در خصوص تامین امنیت سرمایه را بی‌مورد خواند و افزود: این مسئله حل شده و با حمایت دولت ایران سرمایه‌گذاران نباید نگران بازگشت سرمایه خود باشند.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو با بیان این که واقعی شدن قیمت برق باعث خواهد شد تا مشکلات شرکت‌های تولیدی فعال در این صنعت مرتفع شود و آنان از توانایی بالای خود برای ارتقای صنعت برق بهره ببرند، اظهار کرد: بیشترین توقع شرکت‌های خصوصی از دولت این است که مطالبات آنان را به موقع پرداخت کند و شرایطی ایجاد کند تا آنها به تعادل مالی برسند.

دائمی با اشاره به این که در بسیاری از بخش‌های صنعت برق به خودکفایی کامل رسیده‌ایم، افزود: اگر دغدغه مالی بخش خصوصی تامین شود، این بخش می‌تواند در عرصه صنعت برق ایران و سایر کشورهای جهان موفق‌تر عمل کند.

وی تصریح کرد: صنعت برق ایران پتانسیل سرمایه‌گذاری در تمام بخش‌ها را دارد و به همین خاطر از حضور سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در تمام بخش‌های صنعت برق استقبال می‌کنیم.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو با اشاره به حضور گسترده شرکت‌های خارجی در شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق گفت: رشد چشمگیر صنایع وابسته به صنعت برق و الکترونیک در این نمایشگاه کاملا واضح بود و این مساله حکایت از آن دارد که اثرات رفع تحریم و اجرایی شدن برجام در کشور نمود پیدا کرده است.

دائمی ادامه داد: با افزایش همکاری و مشارکت صنایع، روابط ما با کشورهای دیگر نیز از تحکم و استواری بیشتری برخوردار خواهد شد.

ایسنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید