تلاش دولت برای حل مشکل بیکاری | اتاق خبر
کد خبر: 380263
تاریخ انتشار: 20 آبان 1395 - 18:45
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان گفت: خوزستان برای این دولت از اهمیت بسیار والایی برخوردار است چرا که مردمی فداکار و ایثارگر دارد و حق بزرگی بر گردن کشور دارا است.

اتاق خبر: محمود واعظی امروز در دیدار آیت‌الله موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در خوزستان در اهواز اظهار کرد: از ابتدای کار این دولت فکر نمی‌کردیم با آن همه مشکلاتی که به عنوان ارث از دولت قبل به جا مانده بود و همچنین کلنگ‌زنی‌ها و وعده‌های بی‌حساب و کتاب از سوی دولت قبلی، بتوانیم این قدر مثبت عمل کنیم و این دولت بدون اینکه کسی را متهم کند، درصدد حل مشکلات برآمد.

وی افزود:‌ خوشبختانه در حال حاضر ضمن بهبود روابط با سایر کشورها بیش از ۹۰ درصد از مشکلات تحریم کشور حل شده و ایران در سطح بین المللی شان پیدا کرده است.

واعظی تصریح کرد: ‌اگر امروز در برجام و مذاکرات موفق بوده‌ایم، مرهون فداکاری‌های ملت و سپس هوشمندی مقام معظم رهبری بوده که به تبع آن دولت این موفقیت را به دست آورده است.

وی با اشاره به سنگر اقتصادی کشور بیان کرد:‌ مساله اشتغال جزو اولویت‌های جدی دولت است و این دولت سعی کرد در دو سال اول با کنترل تورم، فشار را از روی مردم بردارد و در شش ماه نخست سال، شاخص‌های ما شاخص‌های مثبتی بوده است و دولت می‌خواهد به جای تبلیغ با عمل خود را ثابت کند.

واعظی خاطرنشان کرد: ‌در حال حاضر تعداد زیادی شغل به وجود آمده است که در گذشته وجود نداشته‌اند ولی متاسفانه تعداد بیکاری‌ها زیاد است که ما درصدد حل این مشکل هستیم.

وی تصریح کرد:‌ ما شاهد این هستیم که همگام با اقدامات دولت، کسانی به دنبال تخریب و خنثی کردن فعالیت‌های دولت هستند و به نوعی مردم را تحریک می‌کنند. آنچیزی که مهم است و تاکید مقام معظم رهبری است، وحدت و همبستگی ملی است و این‌که انتخابات زودرس نداشته باشیم و باید همه دست به دست هم دهند و خدمت کنند و امیدواریم در این استان بتوانیم بیشتر خدمت کنیم.

وی با اشاره به مساله اشتغال کشور گفت:‌ ما از چند ماه قبل با همکاری آقای ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برنامه ریزی کرده و چندین شرکت را در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات ایجاد کردیم و امیدواریم که با برنامه ریزی که از چندماه قبل انجام شده و همچنین با تفاهم‌نامه‌ای که امروز در خوزستان امضا خواهد شد، ۳۵۰۰ شغل مستقیم در حوزه ‌ICT ایجاد شود.

واعظی افزود:‌ ۸۵۰ میلیارد تومان در این زمینه سرمایه‌گذاری خواهد شد و ما بسیار به گسترش این موضوع در سال‌های آینده امیدوار هستیم.

وی گفت:‌ با توجه به قولی که داده بودیم، زیرساخت‌های ICT را گسترش داده‌ایم و هم‌اکنون در خوزستان به جاهای خیلی خوبی رسیده‌ایم که از جمله آن می‌توان به مجهز شدن بسیاری از شهرها به نسل سوم و چهارم اینترنت اشاره کرد. همچین حجم پهنای باند در استان نسبت به سه سال قبل ۵.۵ برابر شده و شبکه انتقال نیز ۴.۸ برابر افزایش داشته است و امیدواریم این زیرساخت‌ها در خدمت کسب و کار استان باشند.

ایسنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید