ترمینال کارگو فرودگاه بین المللی بندرعباس اول آذر آغاز به کار می کند | اتاق خبر
کد خبر: 380407
تاریخ انتشار: 22 آبان 1395 - 17:43
مدیر کل فرودگاههای هرمزگان گفت : ترمینال کارگو (ترمینال بار) فرودگاه بین المللی بندرعباس برای کمک به تسهیل صادرات و واردات اول آذر به صورت رسمی آغاز به کار می کند.

اتاق خبر:محمود اَمانی بَنی شنبه درگفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت : روند کلی بهسازی، تکمیل و تجهیز ترمینال کارگو فرودگاه بین المللی بندرعباس در چند ماه گذشته به انجام رسید.
وی ادامه داد: با توجه به اهمیت سرعت در نقل و انتقال برخی از کالا ها و حجم تبادلات بازرگانی در حوزه صادرات و واردات در بندرعباس وجود کارگو ترمینال از اهمیت فوق العاده ویژه ای برخوردار است.
امانی بنی با اشاره به گستردگی فعالیت های ترمینال کارگو اضافه کرد : از اول آذر ماه نقل و انتقال تمامی محموله های باری غیر همراه مسافر تنها از این ترمینال انجام می شود و امید می رود با افتتاح این ترمینال شاهد بهبود روند تبادل های بازرگانی باشیم.
فرودگاه بین المللی بندرعباس با روزانه 38 سورتی پرواز رفت و برگشت بیشترین تعداد پروازها را در هرمزگان به خود اختصاص داده و طی یکماه اخیر با اضافه شدن مسیر کرمانشاه تعداد مسیرهای پروازی این فرودگاه به 17 مسیر پروازی افزایش یافته است.
سالانه حدود یک میلیون و 200 مسافر از خدمات فرودگاه بین المللی بندرعباس برای جا به جایی خود استفاده می کنند.
استان هرمزگان دارای 13 فرودگاه است که از این تعداد تنها 6 فرودگاه در تملک و مورد استفاده شرکت فرودگاه ها قرار دارد.
سه فرودگاه شامل ، بندرعباس ، بندرلنگه و ابوموسی از 6 فرودگاه یاد شده عملیاتی بوده و سه فرودگاه پارسیان ، بستک و میناب نیز بعد از ساخت دیوارهای حفاظتی آن پروازها انجام می شود.

ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید