سمینار ملی پتروشیمی و انرژی در عسلویه برگزار می شود | اتاق خبر
کد خبر: 380414
تاریخ انتشار: 22 آبان 1395 - 19:47
رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر گفت: نخستین سمینار پتروشیمی و انرژی در عسلویه بوشهر با حضور مسئولان بلندپایه وزارت نفت، بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بهمن ماه امسال در عسلویه برگزار می شود.

اتاق خبر:رضا آذین روز شنبه درگفت و گو با خبرنگاران افزود: به دنبال برگزاری موفق نخستین اجتماع نخبگان و سرآمدان علمی حوزه نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی در سال گذشته از سوی این بنیاد در عسلویه، امسال این سمینار به صورت تخصصی در حوزه پتروشیمی و انرژی برگزار خواهد شد.
وی، شناخت ظرفیت های علمی، مدیریتی و صنعتی جامعه نخبگانی حوزه پتروشیمی و انرژی، زمینه سازی برای اثر گذاری در سیاست گذاری و تصمیم سازی مدیران و تلاش برای توانمندسازی نخبگان و سرآمدان این حوزه را از اهداف برگزاری سمینار پتروشیمی و انرژی در عسلویه عنوان کرد.
آذین گفت: این سمینار با موضوع هایی ازجمله مدیریت، ممیزی، بهره وری و آینده نگاری فناوری انرژی، فناوری های نوین حوزه انرژی و انرژی و محیط زیست برگزار می شود و متخصصان این حوزه می توانند تا بیستم دیماه با مراجعه به سایت بنیاد نخبگان استان بوشهر و یا شرکت پتروشیمی جم مقاله های خود را برای ارائه در این سمینار ارسال کنند.
وی بیان کرد: استان بوشهر به عنوان پایتخت انرژی کشور از ظرفیت های عظیم نفت، گاز، پتروشیمی، انرژی هسته­ای، انرژی های نوین و تجدید پذیر از جمله فناوری دریایی بهره می برد و بدون شک استفاده مطلوب از این ظرفیت ها بدون تربیت و هدایت نیروی انسانی ممتاز و مستعد امکان پذیر نیست.
آذین بیان کرد: نیروی انسانی کارآمد، سرمایه ای است که می تواند محدودیت ها و محرومیت های مادی را با قدرت خلاقیت و استعداد سرشار خود، بی اثر سازد.
آذین ادامه داد: استفاده بهینه از ظرفیت ها و فعالیت های موثر نخبگانی، ارتباط و تعامل نخبگان با یکدیگر، نهادهای اجتماعی و سازمان های دولتی و خصوصی وابسته به تشکیل اجتماع های نخبگانی است تا در این مسیر شناسایی و هدایت نخبگان که از موارد اصلی و آغازین در سند راهبردی کشور در امور نخبگان است، تحقق یابد.
رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر گفت: شرکت پتروشیمی جم، انجمن مهندسی شیمی ایران و دانشگاه خلیج فارس بوشهر و این بنیاد نیز در برگزاری این سمینار مشارکت دارند.

ایرنا

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید