صادرات 591 میلیون دلاری کالا از مبادی گمرکی آذربایجان شرقی | اتاق خبر
کد خبر: 380416
تاریخ انتشار: 22 آبان 1395 - 20:35
ناظرگمرک های آذربایجان شرقی و مدیرکل گمرک تبریز از صادرات 709 هزار و 745 تن کالا به ارزش بیش از 591 میلیون دلار از طریق مبادی گمرکی استان در هفت ماهه اول امسال خبرداد.

اتاق خبر:علی اصغر عباس زاده روز شنبه در جمع خبرنگاران اعلام کرد: صادرات هفت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی 8 درصد افزایش و از نظر ارزش 3 درصد کاهش نشان می دهد.
وی با اعلام اینکه در این مدت 294 هزار و 46 تن کالا به ارزش بیش از 677 میلیون تن از مبادی گمرکی استان وارد کشور شده است، گفت: واردات سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 12 درصد افزایش یافته است.
عباس زاده کالاهای عمده صادراتی استان را شامل مواد پلاستیکی، میوه، پوست مرکبات، ماشین آلات و وسایل مکانیکی، سوخت های معدنی، فراورده های غلات، قند و شکر، شیشه و مصنوعات شیشه ای، آهن و فولاد عنوان کرد و افزود: این کالاها به 89 کشور دنیا به ویژه عراق، ترکیه، گرجستان، افغانستان، ارمنستان، ایتالیا، اسپانیا، جمهوری آذربایجان، بلغارستان، پاکستان و امارات متحده عربی صادر شده است.
وی، اقلام وارداتی استان را شامل ماشین آلات و وسایل مکانیکی، توتون و تنباکو، چوب و اشیای چوبی، کاغذ و مقوا، آوات نمد، کاکائو و فراورده های آن، دستگاه های برقی و الیاف مصنوعی عنوان کرد و گفت: این کالاها از 56 کشور دنیا به ویژه کشورهای ترکیه، چین، امارات متحده عربی، آلمان، ایتالیا، جمهوری کره، ژاپن، ارمنستان، لهستان، فرانسه و سوئد پس از انجام تشریفات گمرکی از طریق مبادی گمرکی وارد کشور شده است.
آذربایجان شرقی دارای سه اداره کل گمرک در تبریز، سهلان و جلفا و سه واحد گمرکی درمراغه، خداآفرین و نوردوز همچنین سه دفتر گمرکی در فرودگاه شهید مدنی تبریز، شهرک صنعتی شهید سلیمی تبریز و شهر بناب است.

ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید