ممنوعیت استفاده از مشروبات الکلی در مکان‌های عمومی برای جام جهانی 2020 | اتاق خبر
کد خبر: 380466
تاریخ انتشار: 23 آبان 1395 - 10:57
قطر اعلام کرد هواداران فوتبال در زمان برگزاری بازی‌های جام جهانی فیفا 2022 نمی‌توانند در مکان‌های عمومی مشروبات الکلی بخرند و یا مصرف کنند.

به‌ گزارش اتاق خبر، به نقل از ‌ایسنا ، قطر قوانین سختی در رابطه با مصرف مشروبات الکلی دارد. البته مشروبات الکلی در هتل‌ها و مکان‌های غیر عمومی این کشور آزاد است. با این حال جزو رسوم و سنت‌های این کشور نیست.

حسن التوادی، دبیر کل کمیته‌ قانونگذاری قطر تایید کرد مصرف مشروبات الکلی در زمان برگزاری بازی‌های جام جهانی 2022 در مکان‌های عمومی این کشور ممنوع خواهد بود. او در این‌باره به AFP گفت‌: کسی نمی‌تواند در زمان برگزاری جام جهانی در خیابان یا مکان‌های عمومی مشروبات الکلی مصرف کنند. مصرف الکل با رسوم و سنت‌های ما در تضاد است. به شخصه با مصرف الکل در استادیوم‌ها مخالف هستم. تصمیم گرفتیم مصرف مشروبات الکلی تنها محدود به مکان‌های غیر عمومی باشد.

فاطما سامورا، دبیر کل فیفا اعلام کرد فیفا به قوانین کشور قطر و سنت‌های این کشور احترام می‌گذارد. او در این باره گفت: به فرهنگ و سنت‌های این کشور احترام می گذاریم و نمی‌خواهیم که متهم به اهمیت ندادن به فرهنگ یک کشور شویم.

انتهای پیام/

کد:94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید