مخالفت صنعت بیمه با ادغام بیمه‌ها | اتاق خبر
کد خبر: 380554
تاریخ انتشار: 23 آبان 1395 - 10:18
رئیس شورای عمومی سندیکای بیمه‌گران گفت: با ادغام بیمه‌های تجاری موافق نیستیم و دلیلی برای این کار نمی‌بینیم، چراکه اگر این ادغام صورت گیرد، دیگر رقابتی وجود نخواهد داشت.

اتاق خبر: محسن پورکیانی، در خصوص ادغام بیمه‌ها گفت: با ادغام بیمه‌های تجاری موافق نیستیم، دلیلی هم برای این کار نمی‌بینیم؛ در واقع اسم این شرکتها، بیمه‌های بازرگانی است و اگر ادغام شوند دیگر رقابتی وجود ندارد و سرویس‌دهی هم ضعیف می‌شود.

رئیس شورای عمومی سندیکای بیمه‌گران افزود: ما از رقابت نگران نیستیم؛ بلکه این رقابت منفی است که شرکت‌های بیمه را نگران می‌کنند؛ در حالی که اگر برخی شرکتها به سمت این شیوه حرکت کنند که رقابت آنها در ارایه خدمات بهتر شود و مزیت‌های نسبی خود را در رقابت، با شرکتهای دیگر بگذارند، نتیجه بهتری حاصل خواهد شد.

وی تصریح کرد: همچنین به نظر می‌رسد که نکات مثبت باید از هر یک از بیمه‌ها دریافت شده و در نهایت، این نکات تجمیع شود تا بهترین عملکرد برای هر یک از شرکت‌های بیمه در رقابت با یکدیگر رقم بخورد. همانطور که بیمه ایران اکنون خسارت سیار گذاشته است تا بتواند خدمات بهتری به مردم ارایه دهد.

مدیرعامل بیمه ایران خاطرنشان کرد: فضا در کارکرد بیمه‌ها باید رقابتی شود تا کار با سرعت و کیفیت بهتری پیش رفته و خدمات در کوتاهترین زمان ممکن به مردم ارایه شود، اگر از پتانسیل شرکت‌های بیمه در این راستا استفاده شود، حتما مردم که استفاده‌کنندگان اصلی این خدمات هستند، بهره بهتری خواهند برد.

مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید