بیزنس‌های دونالد ترامپ در روسیه | اتاق خبر
کد خبر: 380664
تاریخ انتشار: 24 آبان 1395 - 08:12
در حالی که سیاستمداران و کارشناسان در حال پیش بینی روابط میان مسکو و واشنگتن تحت قدرت رئیس جمهور جدید آمریکا هستند، ترامپ اولین رهبر آمریکا است که کسب و کار و تجارت خود را در روسیه دارد.

اتاق خبر: دونالد ترامپ در جولای ۱۹۸۷ میلادی برای اولین بار به مسکو آمد، او در کتاب خاطرات خود، این سفر را تجربه‌ای فوق‌العاده خوانده و نوشته است، ماندن در اتاق لنین در هتل ناسیونال مسکو بهترین بخش سفر بود.
وی در این سفر درخصوص ساخت هتلی لوکس در مرکز مسکو با مقامات شوروی سابق گفتگو کرد؛ پروژه‌ای که هرگز به نتیجه نرسید.
در دسامبر ۱۹۹۶ میلادی ولادیمیر رزین، معاون نخست وزیر روسیه به خبرنگاران اعلام کرد که شهرداری مسکو در حال مذاکره با دونالد ترامپ برای بازسازی دو هتل «مسکو» و «روسیه » می‌باشد، این پروژه ۳۰۰ میلیون دلار برآورد شده بود.
با این حال مذاکرات به شکست انجامید اما بار دیگر در سال ۲۰۰۴ میلادی از سر گرفته شد اما هیچگاه به نتیجه قطعی نرسید.
در سال ۲۰۰۷ میلادی کمپانی آمریکایی «درینک آمریکن هولدینگ» با دونالد ترامپ قراردادی امضا کرد تا وارد بازار نوشیدنی‌های الکلی روسیه شود.


پس از آن نوشابه‌های الکلی ترامپ با نام «ترامپ ودکا» ثبت شد و در سال ۲۰۰۸ میلادی اولین و آخرین محموله شامل دو هزار بطری وارد بازار شد تا به قیمت ۴۰ تا ۵۰ دلار به فروش برسد اما موفقیتی در بازار به دست نیاورد. روسیه سال ۲۰۱۱ میلادی نوشابه‌های ساخت ترامپ را سمی خواند و عرضه آن را متوقف کرد، با این حال پس از پیروزی ترامپ هر بطری از این نوشابه‌های الکلی در حراج ebay بیش از ۷ هزار دلار قیمت گذاری شده است.
در ژوئن سال ۲۰۰۸ میلادی سازمان ترامپ آمادگی خود را برای ساختن خانه‌های لوکس و هتل در مسکو، سنت پتربورگ و سوچی اعلام کرد.
دونالد ترامپ جونیور، پسر ترامپ میلیاردر، در نشستی خبری گفت، در یک سال و نیم گذشته بیش از شش بار به روسیه سفر کرده و تمایل دارد تا در پروژه‌های ساختمانی روسیه سرمایه گذاری کند.
بر این اساس قرارداد ساخت آسمانخراش ۵۸ طبقه‌ای نیویورک در قلب مسکو امضا شد.
این کمپانی همچنین اعلام کرد که برند ترامپ را برای استفاده در پروژه‌های هتل سازی، ساختمان سازی لوکس و مراکز خرید به توسعه دهندگان و سرمایه گذاران می‌دهد.
و سرانجام درسال ۲۰۱۳ میلادی دونالد ترامپ برای شرکت در برنامه دختر شایسته جهان به مسکو آمد.
وی پیشتر قراردادی به ارزش ۲۰ میلیون دلار برای پخش انحصاری این برنامه در روسیه و کشورهای آسیای میانه با کمپانی «کروکوز گروپ» بسته بود.
همچنین مذاکره برای ساخت آسمانخرانش به مساحت صد هزار متر مربع  در حومه روسیه و دیدار با ستارگان موسیقی پاپ روسیه از برنامه‌های ترامپ در آن سفر بود.
هر چند قرار بود که ترامپ در آن سفر با ولادمیر پوتین هم دیدار کند اما در آخرین لحظات این ملاقات بهم خورد.

منبع: ایسنا

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید