امیدواریم ترامپ در قبال مسائل منطقه و ایران چرخشی محسوس داشته باشد | اتاق خبر
کد خبر: 380877
تاریخ انتشار: 25 آبان 1395 - 04:20
سردار صفوی:
مشاور رهبر انقلاب در امور نظامی با بیان اینکه برای موضع گیری در قبال سیاست‌های ترامپ زود است، گفت: در حال حاضر فقط می توانیم امیدوار باشیم که در قبال چرخشی محسوس و سیاست‌هایی در قبال ایران و منطقه باشیم.

اتاق خبر: سیدیحیی صفوی در حاشیه همایش بحران‌های ژئوپلتیکی جهان اسلام که صبح امروز (دوشنبه) باحضور محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان و بعضی از مقام ها و سفرای کشوران مختلف در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد در نشست خبری حضور یافت.

وی در این نشست در پاسخ به این سوال که تحلیل شما در رابطه با روی کار آمدن ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا با توجه به مواضعی که پیش از انتخابات ریاست جمهوری در قبال ایران و منطقه داشته است چیست؟ گفت: پیشنهاد من به رسانه‌ها این است که در رابطه با انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تعامل بیشتری داشته باشند و از این جهت کمی زمان بگذرد.

صفوی با بیان اینکه اجازه دهید ترامپ پست خود را تحویل بگیرد و بعد موضع گیری کنید خاطر نشان کرد: تجربه ما نشان داده است که کاندیدهای ریاست جمهوری در ایران و سایر کشورها و برای رای آوردن در زمان کاندیداتوری یک جور صحبت می کنند و پس از استقرار، حرف‌های آنها عوض می‌شود. احتمال این چرخش در ریاست جمهوری آمریکا هم وجود دارد.

وی ادامه داد: واقعیت این است که آمریکا را یک سیستم اداره می‌کند و این سیستم اجازه نمی‌دهد که رئیس جمهور آنطور که می خواهد عمل کند. بنابراین باید منتظر بمانیم و ببینیم که او در عمل چطور رفتار می‌کند.

رحیم صفوی با بیان اینکه امیدوار هستیم تا حداقل در مورد مسائل منطقه سوریه، عراق و ایران چرخشی محسوس داشته باشد، افزود: امیدواریم با تغییر سیاست‌ها نسبت به منطقه ریشه‌های ناامنی در منطقه از بین برود و شاهد خروج نیروهای آمریکا از افغانستان و منطقه خلیج فارس باشیم. در نهایت باز هم می‌گویم باید صبر کرد و عجولانه برخورد نکنیم تا ببینیم تصمیم رئیس جمهور آمریکا به چه صورت عمل می‌کند.

منبعک ایسنا

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید