نخستین واحد تحقیقاتی نیمه صنعتی تولید رنگدانه تیتانیوم کهنوج افتتاح شد | اتاق خبر
کد خبر: 381057
تاریخ انتشار: 26 آبان 1395 - 00:02
معاون اول رئیس جمهوری در ادامه سفر به جنوب استان کرمان، نخستین واحد تحقیقاتی نیمه صنعتی تولید رنگدانه (پیگمنت) تیتانیوم کهنوج را افتتاح کرد.

اتاق خبر:مدیر مجتمع تیتانیوم کهنوج عصر سه شنبه در حاشیه این آیین گفت: این کارخانه سالانه 2 هزار تن محصول تولید می کند و با سرمایه گذاری یکصد میلیارد ریال و اشتغالزایی 30 نفر فعالیت می کند.
عسکر ناصری بیان کرد: طرح تولید تیتانیوم (پیگمنت) به عنوان یکی از دستاوردهای مهم تکنولوژیکی برای کشور محسوب می شود.
وی گفت: این طرح در 2 فاز و با اعتباری بالغ بر 2 میلیون یورو اجرا شده است.
همچنین امروز عملیات اجرایی کارخانه فرآوری کنسانتره تیتانیوم و کارخانه سرباره تیتانیوم با اعتباری بالغ بر چهار هزار میلیارد ریال با حضور معاون اول رئیس جمهوری در شهرستان کهنوج آغاز شد.
عملیات احداث مجتمع تیتانیوم سال ها در دستور کار قرار داشت اما به مرحله اجرا نرسیده بود و سرانجام در دولت یازدهم عملیاتی شد.
ذخیره قطعی معدن تیتانیوم کهنوج 150 میلیون تن و ذخیره احتمالی آن 400 میلیون تن است.
این طرح مهم توسط ایمیدرو و در سه فاز کنسانتره با ظرفیت 130 هزار تن، سرباره 70 هزار تن و پیگمنت 50 هزار تن اجرا می شود.
تیتانیوم، کروم و مس از مهمترین معادن جنوب استان کرمان است که عملیات اکتشاف و استخراج در پهنه های معدنی این منطقه در دست اجراست.
فاز اول نیروگاه سیکل ترکیبی کهنوج نیز امروز افتتاح و عملیات اجرایی تولید پنج هزار مگاوات برق در 10 استان کشور به طور همزمان با حضور معاون اول رئیس جمهوری آغاز شد.
معاون اول رئیس جمهوری که روز دوشنبه از طریق فرودگاه سیرجان وارد استان کرمان شد، پس از افتتاح مجموعه ورزشی و کارخانه گندله سازی شماره 2 مجتمع معدنی و صنعتی گل گهر با ظرفیت پنج میلیون تن در سیرجان راهی جنوب استان کرمان شد.
ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمان دیشب با حضور معاون اول رئیس جمهوری در شهرستان جیرفت تشکیل جلسه داد.
جهانگیری صبح امروز (سه شنبه) برای بررسی روند اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی وارد قلعه گنج (شهر نمونه اقتصاد مقاومتی) شد و از کارخانه آبمیوه، کارگاه قالی بافی، مجتمع پرورش بز شیری و اجرای طرح توان افزایی جوامع روستایی بازدید کرد.
آیین افتتاح طرح آبرسانی 141 روستا در ادامه سفر اسحاق جهانگیری به استان علاوه بر کرمان به صورت ویدئو کنفرانس در استان های لرستان و یزد برگزار شد.
مرکز شهرستان کهنوج در 330 کیلومتری جنوب کرمان قرار دارد.

ایرنا

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید