قانونگذار آمریکایی مخالفت با ریاست‌جمهوری ترامپ را موجه دانست | اتاق خبر
کد خبر: 381375
تاریخ انتشار: 29 آبان 1395 - 19:51
جان لوییس، نماینده دموکرات کنگره آمریکا خطاب به معترضان مخالف ترامپ در این کشور گفت که آنها اعتراضات موجهی دارند اما از آنها خواست تا همچنان صلح‌جو و خوش‌بین باقی بمانند.

جان لوییس

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، جان لوییس، نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا در مصاحبه‌ای با آسوشیتدپرس با تصدیق اینکه معترضان به انتخاب دونالد ترامپ به ریاست جمهوری آمریکا اعتراض موجهی دارند، از آنها خواست با این وجود همچنان صلح‌جو بوده و از توسل به خشونت بپرهیزند.

وی در این مصاحبه تاکید کرد: من خطاب به جوانان و معترضان می‌گویم که در راه اعتراض خود مسیر صلح و عشق را در پیش گرفته و به فلسفه و اصل عدم خشونت باور داشته باشند.

لوییس تصریح کرد:‌ من از شما معترضان می‌خواهم که هرگز عصبانی و خشمگین نشده و هرآنچه که می‌توانید انجام دهید تا حقیقت را به قدرتمندان بگویید و امیدوار و خوش‌بین باشید.

لوییس خاطر نشان کرد: این مبارزه شما قرار نیست مبارزه‌ای باشد که یک روز یا چند هفته یا چند سال طول بکشد بلکه این یک مبارزه مادام‌العمر است.

این مصاحبه لوییس در شهر نشویل یعنی جایی که او حدود نیم قرن پیش دستگیر شده و به دلیل دفاع از حقوق مدنی مورد ضرب و شتم قرار گرفت، انجام شد.

لوییس همچنین تصمیم دونالد ترامپ برای انتخاب سناتور جف سشنز به عنوان دادستان کل آمریکا را مورد انتقاد قرار داد.

وی گفت که مجلس سنای آمریکا یکبار پیش از این از تایید سشنز به عنوان یک قاضی فدرال خودداری کرده است چراکه او در آن زمان متهم به طرح اظهارات نژادپرستانه شد.

او همچنین گفت: دموکرات‌های آمریکا باید به عملکرد خود نگاه کنند تا از بابت شکست اخیر در انتخابات که برایشان سخت بوده، درس بگیرند.

انتهای پیام/

کد: 94108

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید