اعتراضات ضد ترامپ در نیویورک، لس آنجلس، فیلادلفیا و دیگر نقاط آمریکا ادامه دارد | اتاق خبر
کد خبر: 381452
تاریخ انتشار: 30 آبان 1395 - 22:16
معترضان آمریکایی در شهرهایی چون نیویورک، لس آنجلس، ورسستر، ماساچوست و آیووا علیه دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب آمریکایی بار دیگر به خیابان‌ها آمدند.

اتاق خبر: معترضان در منهتن نیویورک پلاکارت‌هایی به دست گرفته بودند که روی آن نوشته شده بود «نه به ترامپ»، «ترامپ رئیس جمهور من نیست» و «نه به آمریکای فاشیست».

یکی از معترضان در این راهپیمایی گفت: نمی‌توانم تحمل کنم که دونالد ترامپ این کشور را اداره کند و به فرزندان ما نژاد پرستی، ‌تبعیض جنسیتی و تعصب بیاموزد.

در همین حال پلیس لس آنجلس پنج معترض را بازداشت کرد. اعتراضات ضد ترامپ به پورتلند، و اورگان نیز کشیده شد. برخی از این معترضان مشروعیت پیروزی ترامپ بر هیلاری کلینتون را زیر سوال برده و اشاره کردند که اگرچه ترامپ آرای الکترال را به دست آورده اما هیلاری کلینتون توانسته آرای مردمی به دست آورد.

به گفته اداره پلیس لس آنجلس 187 بزرگسال و 8 نوجوان به خاطر انجام اقدامات غیر قانونی در این اعتراضات بازداشت شدند. اما خشونت واقعی در اعتراضات پورتلند صورت گرفت.

معترضان نسبت به وعده‌های انتخاباتی ترامپ برای محدود کردن مهاجرت و ثبت نام مسلمانان اعتراض کردند. برخی معترضان شیشه مغازه‌ها را شکسته، وسایل آتش بازی پرتاب کرده و سطل‌های آشغال را به آتش کشیدند. چندین هزار معترض صلح جو نیز در خیابان‌های نیویورک به طرف برج ترامپ راهپیمایی کردند. اعتراضات شیکاگو نیز در پارک میلنیوم برگزار شد. اعتراضات در خیابان‌های لس آنجلس، سانفرانسیسکو و فیلادلفیا نیز ادامه داشت.

یکی از معترضان گفت: مسئولیت من با پایان انتخابات پایان نمی‌یابد بلکه برای همیشه ادامه دارد. مادامی که زنده و یکی از شهروندان آمریکایی هستم باید نظر خود را به گوش دولت برسانم.

منبع: ایسنا

95103

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید