چشم انداز بازار خودرو در آفریقا | اتاق خبر
کد خبر: 381533
تاریخ انتشار: 1 آذر 1395 - 10:56
براساس آمارهای موجود در مجموع در سال ۲۰۱۵ یک میلیون و ۵۵۰ هزار خودروی جدید و بین ۶ تا ۷ میلیون خودروی دست دوم در آفریقا به فروش رسیده است.

به گزارش اتاق خبر به نقل از فرصت امروز ، این وضعیت باعث شده انجمن تولیدکنندگان خودرو در آفریقا تلاش کند دولت های آفریقایی را قانع کند به جای واردات خودروهای دست دوم که در حال حاضر با قیمت ارزان و به صورت گسترده وارد بازارهای محلی می شوند، موانعی را وضع کنند و شرایط را برای تولید یا واردات خودروهای نو تسهیل کنند.

از طرفی آفریقای جنوبی به عنوان مهم ترین مرکز تولید و صادرات خودرو در آفریقا، از ژانویه تا آگوست سال ۲۰۱۵ جمعا ۳۲۰۸۰ دستگاه انواع خودرو به سایر کشورهای آفریقایی صادر کرده بود، درحالی که در هشت ماهه اول سال ۲۰۱۶ با ۵۴درصد کاهش به ۱۴۷۲۳ دستگاه رسیده است.

با نگاهی به آمار صادرات خودرو از آفریقای جنوبی به سایر کشورهای آفریقایی می توان مشاهده کرد که در سال ۲۰۱۳ جمعا ۷۸۷۸۷ دستگاه خودرو به سایر کشورهای آفریقایی صادر شده و در سال ۲۰۱۴ به ۶۱۸۳۹ دستگاه کاهش یافت و در سال ۲۰۱۵ به ۴۲۵۹۴ دستگاه رسید و پیش بینی می شود امسال حداکثر به ۲۰هزار دستگاه برسد. این در حالی است که صادرات خودروی آفریقای جنوبی به بقیه دنیا (غیر از آفریقا) در سال ۲۰۱۵ افزایش یافت و در حقیقت صادرات خودرو به اروپا با ۵۰درصد افزایش در سال ۲۰۱۵ نسبت به ۲۰۱۴ به تعداد ۱۷۳۷۹۶ دستگاه رسید.

یکی از دلایل کاهش چشمگیر صادرات خودرو از آفریقای جنوبی به بقیه آفریقا را می توان به دلیل رشد اقتصادی ضعیف کشورهای آفریقایی در سال گذشته و سال جاری دانست که به دلیل کاهش قیمت جهانی فلزات معدنی و مواد خام و همچنین کاهش قیمت جهانی نفت اتفاق افتاده است.

به عنوان مثال نیجریه و آنگولا، به دلیل کاهش قیمت نفت درآمدهای آنها به شدت کاهش یافت. همچنین الجزایر و نیجریه با تصویب مقررات جدید زیست محیطی، واردات خودروهای جدید را سخت تر کردند. (الجزایر، کنیا و نیجریه بازارهای عمده خودروهای صادراتی آفریقای جنوبی در سال ۲۰۱۵ بودند).

از طرف دیگر آفریقای جنوبی بازار قطعات خودرو در آفریقا را نیز مدنظر دارد و در تلاش برای تأمین قطعات مورد نیاز این بازار است. در همین راستا کارخانه نیسان و فورد که در نیجریه خط تولید خودرو تأسیس کرده اند، قطعات مورد نیاز را از آفریقای جنوبی تأمین می کنند و فولکس واگن که در حال راه اندازی خط تولید در کنیا است نیز قطعات مورد نیاز را از آفریقای جنوبی تأمین می کند.

بر همین اساس می توان گفت آفریقا بازار طبیعی خودروی آفریقای جنوبی است (هم به دلیل پایین بودن هزینه حمل و نقل و هم به دلیل موافقتنامه های امضا شده بین بلوک های منطقه ای که تجارت بین آفریقای جنوبی با سایر کشورهای آفریقایی را تسهیل می کند) و هر چند گزارش بانک جهانی در مورد چشم انداز رشد اقتصادی ضعیف این منطقه در آینده نزدیک است، خودروسازان آفریقای جنوبی، نگاهی جدی به این بازار دارند.

از طرف دیگر، به رغم کاهش صادرات آفریقای جنوبی به سایر کشورها آفریقایی، صادرات آفریقای جنوبی به بقیه دنیا افزایش یافته و مسئولان مربوطه امیدوارند در سال جاری با افزایش صادرات به بازارهای جدید، رکورد ۳۳۳۸۰۲ دستگاه صادرات خودرو در سال ۲۰۱۵ شکسته خواهد شد.

با توجه به مطالب گفته شده اگرچه ممکن است خودروسازان کشورمان فاقد مزیت رقابتی برای ورود مستقیم به بازار آفریقای جنوبی باشند، اما می توانند برای سایر کشورهای آفریقایی برنامه ریزی کنند. از طرفی با توجه به دانش فنی و توان بالای قطعه سازی کشورمان، فرصت های فراوانی جهت صادرات قطعه هم به بازار آفریقای جنوبی و هم سایر کشورهای آفریقایی وجود دارد که با تأسیس شرکت های جوینت ونچر (ترجیحا در آفریقای جنوبی) می توان نیاز این بازار را پاسخ داد.

94105

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید