Performancing Metrics

گزارش کوتاه از پشت صحنه «فرمول یک» علی ضیا | اتاق خبر
کد خبر: 381544
تاریخ انتشار: 1 آذر 1395 - 14:29
مدتی است که شبکه یک به عنوان جایگزینی برای «صبح به خیر ایران» چندین ساله٬ میزبان «فرمول یک» با اجرای علی ضیا شده است.

به گزارش اتاق خبر، مدتی است که شبکه یک به عنوان جایگزینی برای «صبح به خیر ایران» چندین ساله٬ میزبان «فرمول یک» با اجرای علی ضیا و به تهیه کنندگی افشین حسین خانی شده است. برنامه صبحگاهی که از ساعت شش و نیم تا 8 به روی آنتن می رود و مثل سایر برنامه های زنده استرس، هیجان و البته نشاط خاص خود را دارد. 

 

به بهانه همین اتفاق راهی پشت صحنه «فرمول یک» شدیم تا از نزدیک در جریان روند تولید این برنامه قرار بگیریم. هوای خنک صبحگاهی خواب را از سر همه پرانده بود و عوامل گوناگون از مدیر صحنه، صدابرداران، تصویربردارها گرفته تا مجری و تهیه کننده در حال هماهنگ کردن و مرور وقایعی بودند که قرار بود رقم زده شود. 

علی ضیا از استرس برنامه صبحگاهی گفت و اظهار كرد: برنامه صبحگاهی اتفاق خوبی است ولی سختی هایی را نیز به همراه دارد كه باید با آن كنار بیاییم. 
 
وی همچنین عنوان «فرمول یك» را یادآور هیجان و مسابقات پر انرژی دانست كه جذابیت دارد و به مخاطب به شكلی این انرژی را منتقل می كند. 
  
افشین حسینخانی  تهیه‌کننده  برنامه  هم عنوان کرد: شادی و هیجان دو رکن این برنامه هستند که در آیتم های گوناگون به آن می پردازیم. همچنین ما در این جا سعی کرده ایم تا فرم آیتم ها را تغییر دهیم. به شکلی که به عنوان مثال به ورزش صبحگاهی در ادارات و با کارمندانی که کمتر به این موضوع می پردازند، پرداخته ایم؛ آشپزی را در خانه های مردم برده ایم و از این دست موارد که هر کدام جذابیت ویژه خود را دارند و متفاوت از آیتم های همیشگی ارائه می شوند. 
 

وی همچنین با اشاره به اتاق فكری كه در آن راجع به برنامه تصمیم گیری می كنند، یادآور شد: غالب اتفاقات موجود هنگام ضبط از پیش تعیین شده و با برنامه ریزی هستند و تنها بخش گفتگو با مهمان به شكلی قسمت بداهه كار است و برای مابقی رویداد ها پیش از شروع در اتاق فكر تصمیم گرفته و هماهنگ می شود.

بعد از هماهنگی های اولیه ضبط برنامه در حالی شروع شد که ضیا در حال آماده کردن خود برای گفتن پلاتوی آغازین بود. شروعی که با نام و یاد  امام حسین (ع) گره خورد و بعد هم نوبت به تیتراژ ابتدایی رسید. 
 
در ادامه هوشنگ عباسقلی زاده شهردار فومن در گفتگوی تلفنی با علی ضیاء درباره ویدئو سیلی خوردن زن دستفروش فومنی از کارگر شهرداری این طور توضیح داد: این ویدئو مربوط به روز پنجشنبه است. ما از یک سال و نیم گذشته بحث جمع آوری دستفروش ها و ساماندهی بازار هفتگی را در دستورکار داشتیم و این بازار را در منطقه گردشگری ماسوله تشکیل دادیم. بنابراین در بخشهای دیگر شهر سدمعبر گذاشتند تا فقط دوستان عزیز ما در همان نقطه مشغول به کار باشند و مردم آسیب نبینند. 
 
وی همچنین درخصوص برخورد با آن مامور گفت: ما اجاره ای از دستفروشان نمی گرفتیم بلکه فقط عوارض هفتگی بود که یک مبلغ ناچیز بود. توجیهی برای کاری که کارگر انجام داده نداریم. او اشتباه کرده.

 

پس از یک رفت و برگشت رسانه‌ای، مسعود نجفی (کارشناس سینما و روابط عمومی جشنواره فیلم فجر) با حضور در «فرمول یک» آثار عاشورایی سینمای ایران و حواشی آنها را مرور کرد و همچنین اخبار جدیدی از جشنواره فیلم فجر و کلید خوردن فیلم "ساعت 5 عصر" مهران مدیری در روز دوشنبه اول آذر ارائه داد. 
 
نجفی درباره این آثار توضیح داد: از بین فیلمهای عاشورایی که یا مستقیما به این واقعه پرداخته یا تاثیراتی را که روی زندگی امروزی داشته هدف قرار داده اند، به عنوان اولین اثر می توان به «سفیر» اشاره کرد. این اثر اولین فیلمی است که درباره واقعه عاشورا ساخته شده و به قیس بن مسهر فرستاده امام حسین (ع) می پردازد. 
 
وی افزود: «سفیر» ساخته زنده یاد فریبرز صالح در اولین دوره جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و به ویژه برای مخاطبان خارجی بسیار جذاب بود. بازی فرامرز قریبیان هم در این فیلم بسیار به چشم آمد. 
 
این خبرنگار و کارشناس عرصه سینما ادامه داد: «روز واقعه» اولین ساخته شهرام اسدی دومین فیلم این فهرست است که تاکنون بسیار دیده شده و رکورد دار پخش از تلویزیون است. این فیلم بر اساس متنی از بهرام بیضایی تولید شده و آن زمان چون اسدی فیلمی نساخته بود، قرار بود 10 دقیقه آزمایشی بسازد که در این بخش آزمایشی آتیلا پسیانی بازی می کرد. آن موقع به جای شجاع نوری قرار بود، پارسا فیروزفر به ایفای نقش بپردازد که به دلیل جثه اش مورد قبول قرار نگرفت و جمشید هاشم پور نیز چون در فیلمهای اکشن شناخته شده بود، از این کار کنار گذاشته شد. 
 
هدیه تهرانی بنا بود با «روز واقعه» به سینما معرفی شود 
 
برای مشاهده ادامه مطلباینجا کلیک کنید.
 
باشگاه خبرنگاران جوان
 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید