افزایش موارد اسلام هراسی و نژادپرستی در آمریکا پس از انتخاب ترامپ | اتاق خبر
کد خبر: 381608
تاریخ انتشار: 2 آذر 1395 - 00:18
در پی موفقیت ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری امریکا، بیش از 700 مورد پرونده مرتبط با اسلام هراسی و اقدامات نژادپرستانه در این کشور ظرف یک هفته ثبت شده است.

اتاق خبر: مرکز حقوقی "فقر جنوبی" که یک مرکز تحقیقاتی در زمینه نژادپرستی و حقوق مدنی است در گزارشی آورده‌است، پرونده‌های مربوط به نژادپرستی و اسلام هراسی در یک هفته پس از انتخاب دونالد ترامپ، بعنوان رییس جمهوری آمریکا بیش از 700 مورد بوده است.

در ادامه این گزارش همچنین آمده است که تعداد زیادی گزارش توهین لفظی یا تهدید مسلمانان، یهودیان و برخی اقلیت‌های قومی و مذهبی ساکن آمریکا به دست این گروه مدافع حقوق مدنی رسیده است.

وزارت دادگستری آمریکا در حال بررسی این مساله است که آیا گزارش های اخیر درباره تهدید و توهین لفظی در مدارس و کلیساها ناقض قوانین فدرالی مربوط به جرایم با منشاء انزجار و سایر حقوق شهروندی است یا خیر.

لورتا لینچ، دادستان کل آمریکا روز جمعه در بیانیه ای اعلام کرد: بسیاری از آمریکایی ها نگران گزارش های مربوط به جرایم از روی انزجار و توهین های لفظی هستند. اف.بی.آی در حال بررسی این گزارش ها است.

گروه های حقوق مدنی نیز از زمان انتخاب ترامپ درباره حملات به اقلیت ها شامل مسلمانان، سیاه پوستان و لاتین تبارهای ساکن آمریکا هشدار داده‌اند.

 

منبعایسنا

95103

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید