Performancing Metrics

اوباما: چشم‌انداز سوریه روشن نیست | اتاق خبر
کد خبر: 381658
تاریخ انتشار: 2 آذر 1395 - 05:57
با اشاره به حمایت ایران و روسیه از بشار اسد
رییس‌جمهور آمریکا بدون در نظر گرفتن حقایق مربوط به دخالت واشنگتن در جنگ سوریه و حمایت مالی و نظامی این کشور از مخالفان مسلح سوری گفت که پشتیبانی ایران و روسیه از حملات هوایی اسد در شرق حلب وجود یک اپوزیسون میانه‌رو را غیرممکن کرده است.

اوباما

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، باراک اوباما، رییس‌جمهور آمریکا که برای شرکت در نشست سازمان همکاری‌های اقتصادی آسیا - اقیانوسیه (اپک) به پرو سفر کرده است، در سخنرانی‌اش در این نشست با ادعای این که ایران از حملات هوایی علیه شرق حلب در سوریه حمایت می‌کند، ‌گفت: ‌ناآرامی‌ها در سوریه ممکن است تا مدت‌ها ادامه پیدا کند و پشتیبانی روسیه و ایران از حملات هوایی بشار اسد (ریس‌جمهور سوریه) اقدامات رهبران سوریه علیه مخالفان را تقویت کرده است.

اوباما که تا دو ماه دیگر پست ریاست جمهوری را ترک خواهد کرد، افزود: زمانی که ایران و روسیه تصمیم گرفتند از اسد و حملات هوایی‌اش حمایت کنند، بدون در نظر گرفتن تلفات و خسارات ناشی از آن، دیگر حتی نمی‌توان متصور بود که یک اپوزیسیون میانه‌رو و آموزش دیده بتواند سهم خود را در این کشور حفظ کند.

او در ادامه ضمن ابراز نگرانی درباره وضعیت سوریه گفت که نسبت به چشم‌انداز کوتاه مدت حل بحران سوریه خوشبین نیست.

رییس‌جمهوری آمریکا در حالی ایران و روسیه را برای وضعیت کنونی در سوریه مقصر می‌داند که بررسی علل آغاز و ادامه جنگ داخلی در این کشور حقایق دیگری را فاش می‌کند؛ این که حمایت مالی، نظامی و ایدئولوژیک غرب و آمریکا و برخی کشورهای عرب منطقه از جمله عربستان سعودی از گروه‌های مسلح مخالف در سوریه منجر به وقوع جنگ و خونریزی در سوریه و ادامه آن به مدت بیش از پنج سال شده است. به طور هم‌زمان پیدایش گروه تروریستی داعش و حمایت کشورهایی چون عربستان از ایدئولوژی افراطی‌گری و تفرقه‌پراکنی گروه‌های این چنینی به ادامه جنگ و بحران در سوریه دامن زده است. از این رو آمریکا تلاش می‌کند تا با گرفتن انگشت اتهام خود به سمت ایران این حقیقت را نادیده بگیرد که خود از عوامل بروز جنگ در سوریه و ناآرامی و بی‌ثباتی در منطقه است.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید