پیش‌بینی دو سایت نیروگاهی در تهران | اتاق خبر
کد خبر: 381923
تاریخ انتشار: 3 آذر 1395 - 13:41
خوش خلق با بیان اینکه می‌توان استفاده از انرژی برق را جایگزین گاز در کشور کرد، گفت: ما امکان ظرفیت ساخت نیروگاه در سطح گسترده را در کشور داریم اما باید محاسبات فنی آن صورت گیرد.

اتاق خبر: غلامرضا خوش خلق مدیر عامل برق منطقه‌ای تهران، درباره نیاز به بازنشستگی نیروگاه‌های محدوده استان تهران گفت: خوشبختانه در حوزه تهران نیروگاه‌ها بزرگ و جدید هستند و فقط چند نیروگاه کوچک که در شبکه کار می‌کنند عمر خودشان را کرده‌اند و میزان تولیدشان کم است.

وی درباره ساخت نیروگاه جدید در محدوده استان تهران نیز اظهار داشت: ما دو تا نیروگاه و سایت پیش بینی کردیم که بتوانیم ظرفیت جدیدی در برق منطقه‌ای تهران داشته باشیم و معمولا هم از 500 مگاوات به بالا هستند.

خوش خلق در ادامه درباره امکان استفاده از برق به جای گاز در کشور تصریح کرد: پرداختن به این مسئله بستگی به شرایط کشور دارد، زیرا ما هم کشور وسیعی داریم و هم آب و هوای متفاوتی داریم مثلا در جنوب امکان تامین تمام انرژی مورد نیاز از برق وجود دارد ولی باید همه جانبه در نظر گرفته شود در مورد تهران هم باید محاسبه فنی و اقتصادی صورت گیرد. ضمن اینکه ما تجهیزات مورد نیاز و ظرفیت ساخت نیروگاه در سطح گسترده را داریم.  

ایلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید