ظرفیت‌های فراوانی برای گسترش همکاری ها بین ایران و اسلوونی وجود دارد | اتاق خبر
کد خبر: 382040
تاریخ انتشار: 4 آذر 1395 - 07:46
محمدجواد ظریف:
«کارل اریاوتس»، معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه اسلوونی و هیات همراه بعداز ظهر امروز در محل وزارت امور خارجه با محمد جواد ظریف دیدار و گفت‌وگو کرد.‌

ظریف

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، در این دیدار وزیر امور خارجه کشورمان با مثبت ارزیابی کردن حضور رئیس جمهور و مقامات عالیرتبه اسلوونی در ایران، آن را گامی مثبت و آغاز بسیار خوبی در دوره جدید روابط دو کشور خواند و افزود: ظرفیت‌های فراوانی برای گسترش همکاری‌های دو  کشور وجود دارد که امیدواریم هرچه زودتر عملی شود.

محمد جوادظریف همکاری در زمینه های انرژی، مالی و بانکی، گردشگری، تسهیلات روادیدی ، فرهنگی و آموزشی را از زمینه های گسترش همکاری های دو جانبه بر شمرد و گفت:  در خصوص مسائل منطقه ای و جهانی دیدگاهها و نگرانی های مشترکی داریم. تروریسم و افراطی گری نگرانی مشترک همه ما در منطقه و جهان است و در این خصوص یک مبارزه همه جانبه و فراگیر از کار مشترک فکری و فرهنگی تا برخورد نظامی لازم است.

در ادامه این دیدار، آقای اریاوتس نیز با ابراز خرسندی و رضایت از حضور خود و مقامات عالیرتبه کشور متبوعش در ایران تصریح کرد : فصل نوینی در روابط ایران و اسلوونی آغاز شده است و دیدارهای بسیار خوبی در سطوح عالی به انجام رسیده است که امیدواریم نتایج آنرا هر چه سریعتر شاهد باشیم. وی با اشاره به برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور در سال ۲۰۱۷ در لوبلیانا افزود: تجار و کارآفرینان اسلوونیایی بسیار مشتاق همکاری با بخش های خصوصی و دولتی ایران هستند.

وزیر امور خارجه اسلوونی با بیان اینکه ایران یک قدرت بزرگ‌ منطقه ای است و نقش مثبتی در تحولات منطقه ای ایفا می کند، افزود: بی تردید منافع استراتژیک تمامی ما جهانی با ثبات و امن است و در همین راستا سوریه و عراق امن و با ثبات برای تمام مردم جهان امری حیاتی و مهم است. وی توافق هسته ای ایران و قدرتهای جهانی را نمونه بارزی از حل و فصل اختلاف دیدگاهها از طریق گفتگو و راه حل های دیپلماتیک خواند.

معاون نخست وزیر اسلوونی در پایان اظهار کرد:  من به آینده روابط دو کشور بسیار خوشبین هستم. وی همچنین خواستار تداوم دیدارها و رایزنی های مقامات وزارت خارجه دو کشور شد.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید