استخوان‌های پرنده منقرض شده 280 هزار پوند فروخته شد | اتاق خبر
کد خبر: 382085
تاریخ انتشار: 4 آذر 1395 - 17:49
استخوان‌های یک پرنده منقرض شده به نام دودو در یکی از حراجی‌های لندن به قیمت 280 هزار دلار فروخته شد.

اتاق خبر:اسکلت بدن نوعی پرنده منقار بزرگ که با نام «دودو» شناخته می‌شود و تقریبا همه بخش‌های این اسکلت کامل بوده است، در یک حراجی به قیمت 280 هزار پوند فروخته شد.

دودو از جمله پرنده‌های منقرض شده است که در زمان حیات خود قابلیت پرواز نداشته و فقط روی زمین راه می‌رفته است. استخوان‌های این پرنده در «حراجی سامرز» بریتانیا فروخته شد.

این استخوان‌ها تقریبا همه بدن یک دودو بالغ را تشکیل می‌داد که حدود چهار دهه زندگی کرده بود و به گفته کارشناسان، با این استخوان‌ها 95 درصد از بخش‌های مختلف بدن آن تکمیل شده بود.

کلکسیونری که این استخوان‌ها را فروخت 280 هزار پوند به دست آورد. ولی حراجی مذکور با در نظر گرفتن هزینه‌های خود در مجمومع 346 هزار پوند معادل 430 هزار دلار از فرد خریدار پول گرفت.

این طور که گفته می‌شود، تنها 12 مورد استخوابندی کامل دودو در جهان موجود است که بخش‌های مختلف بدن آن تا این اندازه تکمیل باشد و همه آنها در موزه‌های بزرگ جهان نگهداری می‌شوند.

دودو نوعی پرنده بوده است که قدرت پرواز نداشته و استخوان‌های این مورد که هم‌اکنون با قیمت مذکور فروخته شده، در یکی از جزایر اقیانوس هند موسوم به مائوریتیوس کشف شده است.

فارس

نظرات
ADS
ADS
پربازدید