نخستین پرواز فرودگاه خرم آباد پس از اجرای طرح توسعه انجام شد | اتاق خبر
کد خبر: 382097
تاریخ انتشار: 4 آذر 1395 - 20:34
مدیر روابط عمومی فرودگاه خرم آباد گفت: پروازهای این فرودگاه پس از اجرای طرح توسعه و وقفه ای چند ماهه روز پنجشنبه با پرواز تهران به خرم آباد از سرگرفته شدند.

اتاق خبر:منوچهر بهاروند در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این پرواز توسط شرکت هواپیمایی تابان انجام شد واز هفته آینده سایر پروازهای این فرودگاه از سرگرفته می شوند.
به گفته وی در راستای انجام عملیات اجرایی تطویل و آسفالت باند فرودگاه خرم آباد پروازهای این فرودگاه متوقف شده بود.
بهاروند گفت: پس از اتمام اجرای تطویل ، آسفالت، خط کشی و نصب سیستم روشنایی امروز نخستین پرواز این فرودگاه با موفقیت انجام شد.
استاندار لرستان دوشنبه گذشته در خصوص از سرگیری پروازهای این فرودگاه در جمع خبرنگاران گفته بود: پروازهای فرودگاه خرم آباد با حضور سه شرکت هواپیمایی و در چهار مسیر تهران، مشهد، کیش و عتبات عالیات توسط شرکت های تابان، ماهان و آسمان برقرار می شوند.
هوشنگ بازوند با بیان این که با اجرای طرح توسعه، فرودگاه جدیدی ساخته شده است، اظهار کرد: اعتبار استانی اجرای این طرح 530 میلیارد ریال بوده و از محل شرکت فرودگاه های کشور نیز 100 تا 150 میلیارد ریال تامین اعتبار شده است.
به گفته وی باند فرودگاه به سه هزار و 750 متر رسیده که با این تغییر به یک باند استاندار بین المللی تبدیل شده است.
طرح توسعه فرودگاه خرم آباد به منظور پذیرش هواپیماهای پهن پیکر شامل تطویل باند، توسعه محوطه فرودگاه، اپرون (پارکینگ)، احداث ساختمان هواشناسی، توسعه ترمینال فرودگاه و روکش باند اجرا شده است.
این طرح از سال 1392 آغاز شد و مقرر بود در مدت 2 سال بهره برداری شود اما با توجه به اجرای طرح توسعه ترمینال و استفاده همزمان مسافران از این فرودگاه برای اعزام و پذیرش، اجرای طرح با تاخیر مواجه شده است.
پیش از این، طول باند این فرودگاه سه هزار و 200 متر بود که به تازگی حدود 420 متر به طول آن اضافه شده است.
در این طرح روکش یکسانی بر طول کل باند فرودگاه ایجاد می شود.
همچنین همزمان در این طرح، سیستم روشنایی باند پس از 25 سال تعویض می شود.

ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید