تلاش بی وقفه نیروهای راهداری شرق گلستان برای برفروبی جاده ها | اتاق خبر
کد خبر: 382102
تاریخ انتشار: 4 آذر 1395 - 21:42
بارش نسبتا شدید و متناوب برف که از 72 ساعت پیش در مناطق شرق گلستان آغاز شده و کم و بیش در مناطق کوهستانی این خطه از ایران اسلامی همچنان ادامه دارد، موجب یخبندان جاده ها و بروز مشکلات در تردد خودروها شده است.

اتاق خبر:برای کاستن از مشکلات ایجاد شده ناشی از بارش برف، نهادهای زیادی مشغول فعالیت اند که نیروهای راهداری و حمل و نقل جاده ای در راس این نیروها قرار دارند.
نیروهایی که به گفته رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای رامیان در 72 ساعت گذشته بی وقفه مشغول برفروبی و شن پاشی جاده ها هستند تا از بار مشکلاتی مردم و رانندگان بکاهند.
حسین حقیقت می گوید: نیروهای راهداری با کمترین امکانات اما با احساس مسئولیت بالا به انجام وظیفه می پردازند و به صورت مستمر در جاده های ارتباطی درحال تردد، برفروبی و شن پاشی هستند.
وی گفت: نیروهای راهداری و حمل و نقل جاده ای رامیان، اکنون 72 ساعت است که حتی به خانواده های خود نیز سر نزده اند و این اوج فداکاری و ایثار این نیروها می باشد که درحال انجام وظیفه هستند.
حقیقت اضافه کرد: با اینکه وسعت راه های حوزه استحفاظی شهرستان رامیان زیاد است و از مجموع 275 کیلومتر راه اصلی و فرعی 110 کیلومتر آن کوهستانی می باشد اما نیروهای راهداری باشش دستگاه خودروی سنگین (گریدر، برفروب، بولدوزر، لودر ) به طور مرتب درحال تردد درجاده ها و برفروبی و شن ریزی هستند.
وی تصریح کرد: ریزش مستمر برف در مناطق کوهستانی که همچنان نیز ادامه دارد، سبب شده تا نیروهای راهداری همواره در تردد، برفروبی و شن پاشی باشند تا راه برای ترددهای احتمالی خودروها باز باشد.
رئیس اداره حمل و نقل جاده ای رامیان همچنین از مردم خواست حتی المقدور از ترددهای غیرضروری خودداری و درصورت تردد، خودروی خود را به تجهیزات زمستانی بویژه زنجیر چرخ مجهز نمایند.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای کلاله نیر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا می گوید: بارش های متناوب برف و برودت شدید دما که شب گذشته به منفی 14 درجه رسید، سبب یخ زدگی همه 460 کیلومتر محورهای ارتباطی اصلی و فرعی این شهرستان شده است.
قاسم دبوری فریمانی گفت: با این حال نیروهای راهداری این شهرستان بی وقفه و حتی بدون خواب و استراحت، به صورت مستمر درحال برفروبی و شن پاشی جاده ها هستند.
وی افزود: بارش متناوب برف در 72 ساعت گذشته که در سال های گذشته کم سابقه است، در کنار برودت شدید دمای هوا، کار همکاران راهداری را سخت تر کرده است و تنها از شهروندان می خواهیم که حتی المقدور از ترددهای غیرضروری پرهیز کرده و درصورت تردد حتما از زنجیر چرخ به دلیل یخ زندگی جاده ها استفاده نمایند.
فرماندار شهرستان آزادشهر درشرق گلستان نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از تلاش های بی وقفه نیروهای راهداری، پلیس راه و هلال احمر در بازگشایی جاده ها، هدایت خودروها و امداد رسانی به حادثه دیدگان قدردانی کرد و گفت: درسایه تلاش های این عزیزان بی ادعا، تمامی محورهای ارتباطی شهرستان باز است و تردد در آن برقرار می باشد.
حبیب شفائی نوده، افزود: هم اکنون تردد درمحورهای کوهستانی آزادشهر بویژه محور خوش ییلاق تنها با زنجیر چرخ میسر است و درخواست ما از رانندگانی که قصد تردد از این محور را دارند، استفاده از تجهیزات کامل زمستانی است.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای گنبدکاووس نیز که وسعت راه های اصلی، فرعی و روستایی این شهرستان 900 کیلومتر است در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، از تلاش شبانه روزی نیروهای این اداره برای برفروبی و نمک پاشی جاده ها خبر داد.
علی اصغر خسروی افزود: به دلیل بارش متناوب برف و برودت دما که منجر به یخ زدگی اکثر جاده های اصلی و فرعی گنبدکاووس شده، عملیات برف روبی و نمک پاشی در حدود 350 کیلومتر راه اصلی و فرعی انجام شده است.
وی با بیان اینکه تردد درهمه محورهای ارتباطی اصلی گنبدکاووس درجریان است، گفت: هم اکنون نیروهای راهداری درحال برفروبی و نمک پاشی جاده های روستایی این شهرستان از جمله مسیر دهستان آق آباد و گدم آباد به سمت دهستان سلطانعلی هستند.
به گزارش ایرنا، درحال حاضر دمای هوا در تمامی شهرهای گلستان بویژه در شهرهای شرق این استان، منفی سه تا منفی 4 درجه است.
طول شبکه راه های اصلی، فرعی و روستایی گلستان افزون بر پنج هزار کیلومتر است، که از این مقدار حدود دو سوم آن در مناطق شرق این استان قرار دارد.
همچنین نیمی از جمعیت افزون بر یک میلیون و 900 هزار نفری گلستان درهفت شهرستان واقع درشرق این استان سکونت دارند.
استان گلستان دارای 30 نقطه شهری و افزون بر یک هزار روستا است.

ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید