با گوشه چشمی به پارلمان آلمان، شولتز از اتحادیه اروپا می‌رود | اتاق خبر
کد خبر: 382165
تاریخ انتشار: 5 آذر 1395 - 12:14
رئیس پارلمان اروپا با بازگشت به سیاست آلمان این چشم انداز را ایجاد کرد که ممکن است وی قدرت صدراعظم آلمان را به چالش کشیده یا اینکه گمانه‌زنی‌ها درباره تغییرات گسترده در نهادهای اتحادیه اروپا را گسترش داده است.

اتاق خبر: مارتین شولتز، رئیس شورای اروپا در این باره در کنفرانس خبری اخیر خود گفت که بار دیگر برای دستیابی به سمت سخنگویی اتحادیه اروپا نامزد نخواهد شد.

شولتز با این حال تاکید کرد که در عوض برای دستیابی به کرسی در پارلمان فدرال آلمان طی سال آینده کمپین خود را آغاز خواهد کرد.

وی اما درباره برخی گمانه‌زنی‌ها مبنی بر اینکه وی دنبال جانشینی در سمت فرانک والتر اشتاین مایر،  وزیر خارجه آلمان یا کاندیداتوری برای حزب سوسیال دموکرات برای به چالش کشیدن آنگلا مرکل، صدراعظم این کشور است اظهار نظری نکرد.

شولتز 60 ساله از سوی بسیاری برای کاندیداتوری جهت ریاست 30 ماهه دیگری بر پارلمان اروپا تحت فشار قرار گرفت. اگر محافظه کاران که ائتلافی قدرتمند با حزب چپ میانه شولتز در بروکسل دارند در انتخابات ریاست ماه ژانویه به پیروزی برسند تمامی سه نهاد سیاسی اتحادیه اروپا به دست نیروهای راست میانه خواهد افتاد. اتفاقی که ممکن است تغییراتی را در سیاست‌های شورای اروپا و کمیسیون اروپایی در پی داشته باشد.

منبع: ایسنا

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید