مخالفت سازمان تامین اجتماعی با تجمیع بیمه ها | اتاق خبر
کد خبر: 382176
تاریخ انتشار: 5 آذر 1395 - 10:01
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی، گفت: این سازمان با تجمیع بیمه ها مخالف است

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، دکتر علی محمد همتی در دومین کنگره کشوری آکادمی اقتصاد سلامت که با محوریت سند ملی دیابت برگزار شد، افزود: دیابت به سرعت در جامعه ایران رو به افزایش است و بیش از ۵۰ درصد این بیماران هنوز ناشناخته هستند.

وی گفت: سازمان تامین اجتماعی همواره در راستای پیشگیری از بیماری ها حرکت کرده و نگرش پیشگیرانه داشته است.

همتی درباره همکاری سازمان تامین اجتماعی در اجرای طرح تحول سلامت افزود: با وجود آنکه در حوزه سلامت پایداری منابع وجود ندارد و بیشتر به مصارف و تعرفه ها توجه می شود تا منابع، اما سازمان تامین اجتماعی همواره در اجرای این طرح در کنار وزارت بهداشت بوده و با همه توانش به این طرح کمک کرده است.

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی گفت: در اجرای طرح تحول سلامت برآوردهای دقیق مالی وجود نداشت و بسیاری از بودجه های پیش بینی شده از جمله یک درصد مالیات بر ارزش افزوده و ۱۰ درصد هدفمندی یارانه ها به طور کامل محقق نشد.

همتی درباره تجمیع بیمه‌ها نیز گفت: قطعا سازمان تامین اجتماعی با این پیشنهاد مخالف است به خصوص اینکه در قانون برنامه توسعه پنجم سازمان تامین اجتماعی از تجمیع بیمه‌ها مستثنی شده بود و در تدوین برنامه ششم نیز نمایندگان مجلس با تجمیع بیمه‌ها مخالفت کردند.

وی افزود: سازمان تامین اجتماعی مطابق قانون سهم ۹ بیست و هفتم از حق بیمه کارگران را برای سلامت و درمان آنها هزینه کرده است و مسئولیت خود را در این حوزه به طور کامل انجام داده است.

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی درباره سهامدار بودن این سازمان در شرکت دخانیات نیز گفت: این موضوع سخنی است که از سر بی اخلاقی در برخی از رسانه ها مطرح می‌شود و سازمان تامین اجتماعی سهامدار شرکت دخانیات نیست.

وی افزود: یکی از شرکت های تابعه سازمان بازنشستگی کشوری سهامدار شرکت دخانیات است که در یک مقطع زمانی محدود به مدت ۶ ماه مسئولیت اداره این شرکت را به سازمان تامین اجتماعی واگذار شد و بعد از آن نیز به جایگاه اولیه خود بازگشت.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید