برنامه‌های تأمین برق تابستان 96 کلید خورد | اتاق خبر
کد خبر: 382362
تاریخ انتشار: 6 آذر 1395 - 15:34
معاون طرح و توسعه شرکت برق منطقه‌ای تهران اظهار کرد: برای عبور مطمئن از اوج مصرف سال آینده، از اوایل پاییز امسال، عملیات اجرای 64 پروژه را آغاز کردیم.

اتاق خبر: رسول قسمت در این باره گفت: عملیات اجرایی بخشی از این پروژه‌ها از ابتدای سال جاری آغاز شده است و پیش‌بینی می‌کنیم به مقطع اوج مصرف سال 96 می‌رسند.

وی افزود: تعداد دیگری پروژه نیز کلید زده شدند که هر چند به پیک مصرف نمی‌رسند؛ ولی تا پایان سال آینده قابل بهره‌برداری خواهند بود.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در عین حال، عملیات اجرای چند پروژه دیگر نیز آغاز شد که هرچند قرار است در پیک سال 97 به بهره‌برداری برسند؛ اما نظر به اهمیت این پروژه‌ها و آینده سنجی‌های انجام شده، مجبور هستیم کار را از هم اکنون آغاز کنیم تا در پیک 97 به مشکلی برنخوریم؛ به عبارت دیگر باید گفت از الان، پیک 97 را نیز در نظر داریم.

معاون طرح و توسعه شرکت برق منطقه‌ای تهران در پایان با تاکید بر تایمن مالی به‌موقع طرح‌ها، تصریح کرد: در حال حاضر برای انجام این پروژه‌ها نه می‌توانیم به بخش خصوصی تکیه کنیم و نه امکان استفاده از فایناس وجود دارد، چرا که هر دوی این گزینه‌ها برای برنامه‌های دراز مدت به کار می‌آیند، لذا چاره‌ای به جز استفاده از منابع دولتی برای تکمیل طرح‌های یاد شده وجود ندارد.

ایلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید