واگذاری زمین برای اجرای طرح ها در کهگیلویه و بویراحمد مدبرانه باشد | اتاق خبر
کد خبر: 382512
تاریخ انتشار: 7 آذر 1395 - 21:44
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: واگذاری زمین برای اجرای انواع طرح ها در این استان همراه با تدبیر، دقت، حساسیت و کار کارشناسی لازم باشد.

اتاق خبر:سید موسی خادمی روز شنبه در نشست کارگروه امور زیربنایی کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: زمین یک منبع محدود و کمیاب در استان بوده و هرگونه واگذاری آن به افراد حقیقی یا حقوقی در یاسوج و حومه آن برای اجرای انواع طرح ها تا اطلاع بعدی ممنوع است.
وی گفت: زمین از نیازهای اساسی برای توسعه و پیشرفت همه جانبه کهگیلویه و بویراحمد در آینده است و به همین دلیل نیز باید اولویت واگذاری آن به اجرای طرح های مهم و تاثیرگذار باشد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: چنانچه سال های قبل قطعه زمینی در این استان به اجرای طرحی واگذار شده و طرح مورد نظر نیز در موعد مقرر در آن اجرا نشده باید زمین از متقاضی پس گرفته شود.
خادمی بیان کرد: کمیته ای با حضور سازمان جهاد کشاورزی، اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری، سازمان صنعت، معدن و تجارت، اداره کل حفاظت محیط زیست و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد تشکیل و اقدام به شناسایی زمین های واگذاری در سال های قبل به اجرای انواع طرح ها تا شعاع 20 کیلومتری اطراف یاسوج تا یک ماه آینده کنند.
وی عنوان کرد: در نشست های بعدی کارگروه امور زیربنایی کهگیلویه و بویراحمد گزارش این اقدام ها به صورت مکتوب و حاوی اطلاعاتی از قبیل میزان و مدت زمان واگذاری زمین، نام طرح و وضعیت اجرای آن ارائه تا مورد بررسی قرار گیرد.
خادمی ابراز داشت: این طرح مهم پس از یاسوج در دیگر شهرها و نقاط کهگیلویه و بویراحمد نیز به مرور زمان اجرا خواهد شد.
وی گفت: فرآیند تغییر کاربری زمین ها و واگذاری زمین برای اجرای انواع طرح ها در کهگیلویه و بویراحمد نیازمند اصلاح است.
وی اظهار داشت: طرح های ارائه شده در نشست های کارگروه امور زیربنایی کهگیلویه و بویراحمد که متقاضی دریافت زمین و یا تغییر کاربری هستند باید دارای توجیه فنی، مالی و اقتصادی لازم بوده و ضرورت اجرای آنها نیز توسط نهادهای دولتی مربوطه تایید شود.
مدیرکل دفتر فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: نشست کارگروه امور زیربنایی دارای شرح وظایف متعددی است اما در این استان بیش از همه به مسئله واگذاری زمین و یا تغییر کاربری پرداخته می شود.
سید حسین کاظمی ادامه داد: دیگر امور نیز باید در نشست های کارگروه امور زیربنایی کهگیلویه و بویراحمد بررسی شوند اما مغفول مانده و مورد توجه قرار نمی گیرند که نوعی معضل است.
وی افزود: روند واگذاری زمین برای اجرای انواع طرح ها در کهگیلویه و بویراحمد مستلزم بررسی و آسیب شناسی لازم خواهد بود.
کاظمی بیان کرد: باید به طور دقیق مشخص شود که چه تعداد طرح تاکنون در زمین های واگذاری در سال های قبل در کهگیلویه و بویراحمد اجرا شده و در صورت مشاهده هرگونه تخلف نیز برخورد جدی با متقاضیان خواهد شد.

ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید