خسارات وارده به باغات مرکبات در دست بررسی است | اتاق خبر
کد خبر: 382588
تاریخ انتشار: 7 آذر 1395 - 15:01
معاون وزیرجهاد کشاورزی با بیان اینکه میزان خسارات وارد شده به باغات مرکبات هنوز برآورد نشده است، گفت: خسارات ناشی از سرما در باغات مرکبات در دست بررسی است.

اتاق خبر: محمدعلی طهماسبی ، با بیان اینکه هنوز میزان خسارات وارد شده به باغات مازندران برآورده نشده است، اظهارداشت: مباحثی که در این زمینه مطرح شده، قطعی نیست و هر کس اظهارنظر متفاوتی در این زمینه می‌کند. وی گفت: باغات و خسارات وارد شده باید با دقت مورد بررسی قرار بگیرند تا بتوانیم در این زمینه اظهارنظر قطعی کنیم.

معاون وزیرجهاد کشاورزی تاکید کرد: بنابراین تاکنون هیچ برآوردی در این زمینه نشده است.  

* خسارت وارده بسیار زیاد است 

در همین ارتباط مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران نیز  از حضور اکیپ‌هایی برای بازدید از باغات و برآورد میزان خسارات در منطقه خبر داد و اظهارداشت: بزودی میزان خسارات وارده و دلایل آن را اعلام خواهیم کرد.

محمدرضا شعبانی با اشاره به کم‌کاری‌های بخش‌های خصوصی و دولتی در این زمینه، گفت: این امر نیز جزء مسائلی است که همزمان با اعلام میزان خسارات وارده به آن خواهیم پرداخت.

وی درباره اینکه آیا باغات کیوی نیز آسیب دیده است؟ افزود: این امر نیز در دست بررسی است چراکه در برخی نقاط وقتی یخ‌زدگی اتفاق می‌افتد ما بلافاصله متوجه خسارات نمی‌شویم و حتما باید ۴۸ ساعت از آن بگذرد تا بتوانیم دقیق تشخیص دهیم.

شعبانی با بیان اینکه استان مازندران در بخش میوه‌های سر درختی و مرکبات خسارت دیده است، اضافه کرد: میزان خسارات میلیاردی و زیاد است.

وی درباره وضعیت آب و هوا در مازندران نیز ادامه داد: هم اکنون هوا شرایط خوبی دارد و مشکلی در این زمینه نداریم.  

مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید