السراج توافق با نهاد نظامی لیبی را برای حل بحران کشورش لازم دانست | اتاق خبر
کد خبر: 382704
تاریخ انتشار: 9 آذر 1395 - 10:55
نخست وزیر لیبی تأکید کرد که این کشور به استراتژی فراگیری برای مبارزه با تروریسم روی خاک خود نیاز دارد.

به گزارش اتاق خبر، فایز السراج، نخست وزیر لیبی در مصاحبه با روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط گفت: ما آماده همکاری با تمامی گروه‌های سیاسی هستیم و از مذاکرات میان شورای ریاستی و پارلمان با نهاد نظامی کشور استقبال می‌کنیم. حل بحران در کشور ما به تلاش تمامی طرف‌ها نیاز دارد.

السراج از نهاد نظامی لیبی خواست با شورای ریاستی برای ایجاد طرحی جهت پایان دادن به خطر تروریسم به همکاری کامل بپردازد.

وی گفت: عملیات نظامی علیه گروه‌های تروریستی در سرت به پایان خود نزدیک شده است اما چالش تروریسم در تمامی مناطق لیبی پابرجاست و نیاز به طرحی فراگیر دارد. ما امیدواریم که با نهاد نظامی برای مبارزه با تروریسم به توافقی دست یابیم.

السراج گفت: شورای ریاستی منتظر نشست پارلمان در سریع‌ترین زمان ممکن برای توافق بر سر اصلاح قانون اساسی با هدف تشکیل دولت جدید است.

السراج درباره اولویت‌های رئیس شورای ریاستی گفت: ایجاد اتحاد، توافق و حل تمامی اختلافات اولویت ماست. من از تمامی طرف‌ها می‌خواهم به خاطر نجات لیبی از بحران‌های کنونی همکاری کنند و به توافق برسند. ما اوضاع امنیتی و اقتصادی خوبی نداریم و باید توافق سیاسی برای پایان دادن به مشکلات مردم امضا شود.

وی درباره دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و اظهارات جنجال برانگیز وی درباره تمایلش برای دستیابی به نیمی از نفت لیبی گفت: ما تماسی با رئیس‌جمهور جدید آمریکا نگرفته‌ایم و همچنان با فرستاده آمریکا و سازمان ملل به همکاری می‌پردازیم و هیچ اختلافی میان ما وجود ندارد اما درباره اظهارات ترامپ باید بگویم که خود وی باید به این سؤال جواب دهد.

السراج گفت که به زودی به مصر سفر می‌کند تا با میانجیگری این کشور تلاش‌هایش را برای توافق با پارلمان و نهاد نظامی ازسربگیرد.

منبع: ایسنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید