خلبانان لوفت‌هانزا دوباره اعتصاب می‌کنند | اتاق خبر
کد خبر: 382718
تاریخ انتشار: 9 آذر 1395 - 14:20
اتحادیه خلبانان لوفت‌هانزا اعلام کرد خلبانان این شرکت هواپیمایی آلمانی در اعتراض به حقوق، روزهای سه شنبه و چهارشنبه اعتصابشان را ازسرخواهند گرفت.

به گزارش اتاق خبر، اتحادیه خلبانان لوفت‌هانزا از اعضایش خواست در پروازهای مسیرهای کوتاه روز سه شنبه و در مسیرهای کوتاه و طولانی روز چهارشنبه بر سرکار حاضر نشوند.

یکی از اعضای این اتحادیه با اشاره به شکست مذاکرات برای توافق دستمزد گروهی، اظهار کرد این غیرقابل درک است که لوفت‌هانزا حاضر نیست پیشنهادی را مطرح کند که بتواند حداقل مبنای مذاکرات قرار گیرد.

لوفت‌هانزا پس از اینکه خلبانان از روز چهارشنبه تا شنبه برای چهاردهمین بار از آوریل سال ۲۰۱۴ دست به اعتصاب زدند، ناچار شد بیش از ۲۷۰۰ پرواز را لغو کند که سرگردانی بیش از ۳۰۰ هزار مسافر را بدنبال داشت.

این شرکت هواپیمایی به منظور حل این اختلاف طولانی مدت، روز جمعه اعلام کرد می تواند افزایش ۲.۴ درصدی حقوق در سال ۲۰۱۶ و افزایش دو درصدی در سال ۲۰۱۷ را پیشنهاد کند.

خلبانان همچنین پولی معادل دو ماه حقوقشان را یکباره دریافت خواهند کرد.

این شرکت پیش از این ۲.۵ درصد افزایش حقوق را پیشنهاد کرده بود. اما پیشنهاد روز جمعه لوفت‌هانزا به سرعت از سوی اتحادیه خلبانان که خواستار افزایش سالانه ۳.۶۶ درصدی حقوق برای مدت پنج سال هستند، رد شد.

این شرکت هواپیمایی آلمانی در حالی که تلاش می کند در رقابت با شرکتهای هواپیمایی ارزان قیمت مانند ایزی جت و رایان ایر، هزینه‌هایش را کاهش دهد، در دو سال گذشته با اعتصابهای متعدد خلبانان و خدمه پرواز مواجه شده است.

در ماه ژوییه این شرکت با امضای توافق در خصوص دستمزد و شرایط کار از جمله توافق عدم اعتصاب و تضمین مشاغل تا سال ۲۰۲۱، به اختلاف طولانی مدت با خدمه کابین پایان داد.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، این توافق پس از اعتصاب ماه نوامبر خدمه کابین که طولانی‌ترین اعتصاب در تاریخ لوفت‌هانزا بود، حاصل شد.

منبع: ایسنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید