ورود SMEها به فرابورس گامی نو در فعالیت بخش خصوصی | اتاق خبر
کد خبر: 385482
تاریخ انتشار: 29 آذر 1395 - 15:54
حضور SMEها در فرابورس فرصتی مناسب برای توسعه فعالیت های این بخش خواهد بود.

اتاق خبر: نشست خبری بررسی وضعیت شرکت پتروصنعت گامرون با حضور جمعی از خبرنگاران در ساختمان فرابورس برگزار شد. معاون نظارت بازار بورس در این جلسه با اشاره به اهمیت حضور شرکت های کوچک و متوسط در اقتصاد ایران گفت: با وجود اینکه بخش مهمی از اشتغالزایی توسط این بخش انجام می شود حجم کمی از سرمایه را به خود اختصاص می دهد.

بهنام محسنی با توضیحی در خصوص نحوه فعالیت ها و معاملات در بازار بورس اظهار داشت: ورود و حضور SME  ها در این بخش می تواند موجب بهبود فعالیت این بخش باشد.

در ادامه رییس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت پتروصنعت گامرون اظهار داشت: متاسفانه  SME ها علی رغم اینکه 45 درصد اقتصاد جهان به دراختیاراین بخش است شاهد آن هستیم که در ایران مغفول مانده اند.

حامد واحدی اذعان داشت : از مشکلاتی که در حال حاضر مانع فعالیت SMEها شده است بحث تامین منابع مالی می باشد که در این خصوص تا به امروز بانک ها نتوانسته اند کمکی کنند.

وی در این خصوص گفت: با توجه به اینکه یکی از راه های تامین منابع مالی این بخش ها از طریق فرابورس است امید می رود که شرکت پتروصنعت گامرون با عضویت در این بخش بتواند از بازار پول فاصله گیرد.

مدیر عامل شرکت پتروصنعت گامرون در خصوص عملکرد این شرکت توضیح داد: گروه صنعتی گامرون از گزوه های پیشران در میان SMEها است که توانسته در بحث مکان یابی خوب عمل کند لذا منطقه هرمزگان را به دلیل ظرفیت های بالا به عنوان محل فعالیت خود برگزیده است.

وی همچنین تصریح کرد: این شرکت بیش از 56هزار نوع محصولی که تولید کرده و دستاوردهای ویژه ای داشته است که برخی از آنها عبارتند از دارنده نشان استاندارد در محصول فرمالین در سال 1395 و واحد نمونه صنعتی و تولیدی استان سال 1395 .

واحدی با تاکید بر اینکه فرابورس سخت گیری و دقت نظر بالایی در عضویت SMEها به این شبکه پولی دارد اظهار داشت: این سخت گیری بسیار بجا و لازم است و می تواند موجب شود که افراد با جدیت بیشتری در جهت عضویت درفرابورس فعالیت کند.

در ادامه مدیر عامل کارگزاری بانک سپه گفت: یکی از اهداف ایجاد و تشکیل بورس تامین منابع مالی SMEها بوده که متاسفانه این امر در کشور ما اتفاق نیفتاد اما در دهه 80 فرابورس با تحقق همین هدف ایجاد شد و شاهد آن هستیم که تا حدی توانسته در این راستا موفق باشد.

ابراهیم عنایت با اشاره به اینکه صنایع بزرگ اشتغالزایی کمتری دارد تصریح کرد: بخش عمده درآمد زایی در  SMEها برعهده نیروی کار است لذا فضای مناسبی برای توسعه و بهبود اشتغال ایجاد می کند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید