طلای جهانی از مرز ۱۲۰۰ دلار عقب نشست | اتاق خبر
کد خبر: 386689
تاریخ انتشار: 24 دی 1395 - 13:40
طلای جهانی پس از اینکه روز گذشته به بالای ۱۲۰۰ دلار صعود کرد، در معاملات روز جمعه تحت تاثیر رشد ارزش دلار، کاهش یافت.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۴ درصد کاهش یافت و به ۱۱۹۱.۳۹ دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز پنج شنبه به رکورد ۱۲۰۶.۹۸ دلار صعود کرده بود که بالاترین قیمت در هفت هفته گذشته بود.

در بازار نیویورک، هر اونس طلا برای تحویل در فوریه ۰.۷ درصد کاهش یافت و به ۱۱۹۱.۵۰ دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز پنج شنبه ۳.۲۰ دلار افزایش یافت و در ۱۱۹۹.۸۰ دلار بسته شده بود.

طلا روز پنج شنبه که ذخایر طلای صندوقهای سرمایه گذاری بیشترین افزایش را از زمان انتخابات آمریکا داشت، به بالای ۱۲۰۰ دلار صعود کرد با اینهمه در نتیجه سودگیری معامله گران از رشد قیمت، این فلز تا پایان معاملات به پایین ۱۲۰۰ دلار بازگشت.

به گفته جیانگ شو، تحلیلگر ارشد گروه شاندونگ گولد، طلا به دلیل رشد سریعی که داشت، در حال حاضر با تصحیح قیمت روبرو شده است. قیمتهای طلا در میان مدت و تا زمان افزایش نرخهای بهره آمریکا که انتظار می رود در مارس آغاز شود، نسبتا مثبت خواهد بود.

شاخص دلار آمریکا که این ارز را در برابر سبدی از ارزهای بزرگ دنبال می کند، روز جمعه ۰.۲ درصد رشد کرد و در ۱۰۱.۵۸۰ واحد ایستاد.

 جانت یلن، رییس بانک مرکزی آمریکا در سخنرانی خود برای معلمان، درباره دورنمای اقتصاد آمریکا یا سیاست پولی اظهارنظر نکرد و تنها گفت: بهبود آموزش آمریکا به افزایش استانداردهای زندگی کمک خواهد کرد.

با اینهمه مقامات متعدد بانک مرکزی آمریکا درباره برنامه های محرک مالی و کاهش مالیاتهای دولت ترامپ که ممکن است به رشد اقتصادی در کوتاه مدت منجر شود، اظهارنظر محتاطانه ای داشتند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۴ درصد کاهش یافت و به ۱۶.۷۰ دلار رسید. هر اونس پلاتین با ۰.۶ درصد کاهش، ۹۶۶.۵۰ دلار بود و هر اونس پالادیوم با ۰.۸ درصد کاهش، ۷۵۰.۵۰ دلار معامله شد.

انتهای پیام/

کد:94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید