تاکید ترامپ بر «اتحاد» آمریکا در آستانه مراسم تحلیف | اتاق خبر
کد خبر: 387048
تاریخ انتشار: 1 بهمن 1395 - 15:59
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب آمریکا، در آستانه مراسم تحلیف خود طی نطقی در واشنگتن وعده داده است که بین مردم کشورش اتحاد ایجاد و عظمت به باور وی از دست رفته ایالات متحده را احیا کند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، ترامپ در بنای یادبود آبراهام لینکلن در کنسرت هوادارانش - که تحت عنوان "عظمت آمریکا را احیا کنید" - برگزار شد همچنین وعده اجرای اصلاحات و تغییرات اساسی داد.

"احیای عظمت آمریکا" یکی از شعارهای مهم ترامپ در مبارزات انتخاباتی ۲۰۱۶ بود.

دونالد ترامپ گفت: "ما این کشور را متحد خواهیم کرد."

او در مورد سیاستمداران آمریکایی گفت: "آنها خیلی از ما را فراموش کرده بودند. در کارزار انتخاباتی، من این افراد را مردان و زنان فراموش شده خواندم. شما دیگر فراموش شده نیستید."

ملانیا ترامپ، همسر وی به همراه جان ویت، ستاره هالیوود و ساموئل مور، خواننده آمریکایی در این جشن حضور داشتند.

ترامپ و همسرش پیشتر در هتل بین‌المللی ترامپ که با کاخ سفید چندان فاصله ندارد با اعضای کابینه آینده دیدار کردند.

دونالد ترامپ روز پنجشنبه همچنین در آرامگاه ملی ایالات متحده در حومه واشنگتن که محل به خاکسپاری سربازان کشته شده در جنگ‌های آمریکاست حضور پیدا و در مراسم ادای احترام به سرباز گمنام شرکت کرد.

با وجود تاکید ترامپ بر اتحاد مردم آمریکا، جورج سوروس، میلیاردر آمریکایی هوادار حزب دموکرات روز پنجشنبه دونالد ترامپ را یک فرد متقلب خواند که می‌خواهد "دیکتاتور" شود.

مراسم تحلیف دونالد ترامپ به عنوان چهل و پنجمین رییس جمهوری آمریکا ظهر جمعه به وقت واشنگتن برگزار می‌شود.

صدها هزار نفر از طرفداران ترامپ برای شرکت در این مراسم به واشنگتن سفر کرده‌اند.

تدارکات برای مراسم تحلیف ترامپ هم مانند نامزدی او برای انتخابات ریاست جمهوری پر حاشیه بوده است.

مسئولان برگزاری این مراسم بعد از دعوت از هنرمندان و ستاره‌های مشهور برای اجرا و حضور در این مراسم با موجی بی‌سابقه از جواب رد این هنرمندان مواجه شدند.

اما تنها هنرمندان و ستاره‌های هالیوود نیستند که دست رد به سینه دعوت‌کنندگان این مراسم زده‌اند.

عده زیادی از قانون‌گذاران حزب دموکرات آمریکا هم اعلام کرده‌اند که در مراسم شرکت نخواهند کرد و حتی دستگاه‌های تلویزیون خود را هم برای تماشای این مراسم روشن نخواهند کرد. بسیاری این شکاف را در جامعه و فضای سیاسی آمریکا کم‌سابقه خوانده‌اند.

دونالد ترامپ تمام ۲۱ اعضای کابینه خود و شش مقام دیگر دولتش که صلاحیت آنها باید در مجلس سنا تایید شود را به سنا معرفی کرده است.

انتهای پیام/

کد:94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید