برداشت روزانه ٨٣ میلیون مترمکعب گاز از فازهای ٦ تا ٨ پارس جنوبی | اتاق خبر
کد خبر: 387556
تاریخ انتشار: 10 بهمن 1395 - 21:32
سرپرست مدیریت پالایشگاه چهارم مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: پالایشگاه چهارم مجتمع گاز پارس جنوبی روزانه بیش از ٨٣ میلیون مترمکعب گاز از مخزن مشترک برداشت می‌کند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، بهزاد سالاری، سرپرست مدیریت پالایشگاه چهارم با بیان میزان فرآورش گاز در فازهای ٦ تا ٨ پارس جنوبی خاطرنشان کرد: از این میزان گاز دریافتی، روزانه حدود ٥٣ میلیون متر مکعب گاز به خط پنجم سراسری ارسال می شود.

وی عنوان کرد: حدود ٣٠ میلیون متر مکعب گاز نیز از فازهای ٦تا٨ پارس جنوبی به پالایشگاه‌های مجتمع گازی پارس جنوبی ارسال می‌شود.  

سرپرست مدیریت پالایشگاه چهارم با بیان پروژه‌های در دست اقدام نیز افزود: پروژه‌های اتصال گاز پالایشگاه چهارم به پتروشیمی بوشهر و پالایشگاه سوم از مهمترین پروژه‌های در دست اقدام است که خوشبختانه هم‌اکنون با شتاب بسیار خوبی در حال انجام است.

بر اساس گزارش وزارت نفت، وی با اشاره به تولید پروپان و بوتان، با کیفیت بسیار مطلوب در پالایشگاه چهارم عنوان کرد: روزانه هزار تن پروپان و بیش از ٧٠٠ تن بوتان در فازهای ٦ تا ٨ مجتمع گازی پارس جنوبی تولید می‌شود که از این میزان تولید، قسمتی به وسیله‌ی کشتی جهت صادرات و قسمتی دیگر نیز به پتروشیمی‌های همجوار ارسال می‌شود.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید