پیشرفت 97درصدی برنامه های وزارت صنعت با راه اندازی 3913 طرح تا دی | اتاق خبر
کد خبر: 387621
تاریخ انتشار: 11 بهمن 1395 - 20:08
مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد
سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: این وزارتخانه در 9 ماهه امسال با راه اندازی سه هزار و 913 طرح از چهار هزار و 50 برنامه تکمیل پیش بینی شده، پیشرفت 97 درصدی را ثبت کرد.
به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایرنا، «منوچهر طاهایی» دوشنبه در نشست خبری به مناسبت آغاز دهه فجر افزود: این طرح ها امکان اشتغال 56 هزار نفر را فراهم می کند و به این ترتیب، نقش کارآفرینی دارند.

مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: آمار مقایسه ای عملکرد امسال بخش صنعت، معدن و تجارت نسبت به پارسال نشان دهنده خروج از رکود و تحقق رونق است و عملکرد 10 ماهه امسال نیز تراز مثبت تجاری را ثبت کرد.

وی افزود: در برنامه رونق فعالیت بنگاه های کوچک و متوسط 160 هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی پیش بینی شد که این بنگاه ها تاکنون 145 هزار میلیارد ریال را جذب کرده اند.

** پنج میلیارد و 460 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در پسابرجام

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت یادآوری کرد: هشت میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در زمینه صنعت مصوب شده که پنج میلیارد و 460 میلیون دلار آن پس از توافق برجام شکل گرفته است.

وی اضافه کرد: از 159 طرح مصوب برای سرمایه گذاری خارجی، 68 طرح به بهره برداری رسید و 91 مورد در دست اجراست.
طاهایی میزان اشتغال پیش بینی شده بر اثر اجرای این طرح ها را افزون بر 21 هزار نفر اعلام کرد.

وی همچنین اعلام کرد: تکمیل و بهره برداری از 33 طرح مهم ملی در دستور کار این وزارتخانه است که با بهره برداری از 18 طرح بیش از 54.5 درصد این طرح ها تکمیل شد.

به گفته وی، با بهره گیری از طرح های دهه فجر آمار این طرح ها افزایش پیدا می کند و برآورد می شود شمار طرح های تکمیلی این بخش به بیش از 75 درصد برسد.

وی گفت: آمار عملکرد 9 ماهه واحدهای تولیدی زیر پوشش این وزارتخانه، نشانه رشد محصولات مختلف است و انتظار می رود این روند تداوم داشته باشد.

طاهایی از رشد 40.9 درصدی تولید خودرو در دوره 9 ماهه امسال، 19 درصدی یخچال فریزر، 45 درصدی ماشین لباسشویی و 13 درصدی روغن نباتی در این دوره نسبت به 9 ماهه پارسال خبر داد.

قرار است وزارت صنعت، معدن و تجارت به مناسبت دهه فجر 255 طرح در استان های کشور را افتتاح کند که امکان اشتغال جدید 22 هزار نفر را فراهم می سازد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید