گزارش "سیا" از ذخایر طلای ایران | اتاق خبر
کد خبر: 38784
تاریخ انتشار: 22 اسفند 1391 - 16:14

سیا در گزارشی ذخایر ارزی و طلای چین را سه هزار و پانصد و چهل و نه میلیارد دلار اعلام کرد که به این ترتیب این کشور بالاترین سطح ذخایر ارزی و طلای جهان را به خود اختصاص داده است.

خبرگزاری دانشجو نوشت:

سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا با اشاره به رقم 69میلیارد و 860میلیون دلاری ذخایر ارزی و طلای ایران اعلام کرد ایران از این نظر رتبه 28جهان را داراست. سیا در گزارشی ذخایر ارزی و طلای چین را سه هزار و پانصد و چهل و نه میلیارد دلار اعلام کرد که به این ترتیب این کشور بالاترین سطح ذخایر ارزی و طلای جهان را به خود اختصاص داده است.

همچنین سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا(سیا) در این گزارش با اشاره به رقم شصت و نه میلیارد و هشتصد و شصت میلیون دلاری ذخایر ارزی و طلای ایران اعلام کرد ایران از این نظر رتبه بیست و هشتم جهان را داراست.

این مقایسه میزان ذخایر ارزی و طلا در سال 2012 در میان یکصد و شصت و پنج کشور جهان صورت گرفته است. ژاپن و عربستان نیز با ذخیره ارزی و طلای یک هزار و سیصد و پنجاه و یک میلیارد دلاری و ششصد و بیست و شش میلیارد و هشتصد میلیون دلاری به ترتیب در رده های دوم و سوم از این لحاظ قرار گرفته اند. در این رده بندی کشورهایی مانند کانادا ، هلند، سوئد، نروژ، استرالیا، اسپانیا، امارات عربی متحده، بلژیک، اتریش و فنلاند همگی از لحاظ میزان ذخایر ارزی و طلا پایین تر از ایران قرار دارند.

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید