استناد به یک کشتار ساختگی برای توجیه فرمان ممنوعیت ویزا برای هفت کشور مسلمان | اتاق خبر
کد خبر: 387854
تاریخ انتشار: 16 بهمن 1395 - 11:12
گاف مشاور ارشد ترامپ:
مشاور ارشد دونالد ترامپ٬ رئیس جمهور آمریکا در گفت‌وگویی تلویزیونی برای دفاع از فرمان ممانعت از ورود شهروندان هفت کشور٬ مثالی از "کشتاری" زد که هیچگاه اتفاق نیفتاده است.


به گزارش اتاق خبر، به نقل از انتخاب، به نقل ازبی بی سی نوشت: کلی‌آن کانوی که از مدیران ارشد ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ بود٬ گفت که در پی دستگیر شدن طراحان "کشتار بولینگ گرین" که عراقی بودند٬ باراک اوباما رئیس جمهور وقت آمریکا شش ماه ورود پناهجویان عراقی را به آمریکا ممنوع کرد.
 
هفته گذشته دونالد ترامپ فرمانی برای توقف پذیرش پناهجویان و منع موقت ورود شهروندان هفت کشور از جمله ایران و عراق به آمریکا را صادر کرد.
 
اظهارات کانوی شدیدا مورد انتقاد قرار گرفته٬ چون نه تنها دولت اوباما هیچگاه ممنوعیتی برای ورود پناهجویان عراقی در نظر نگرفت٬ بلکه هرگز "کشتاری" در بولینگ گرین در ایالت کنتاکی رخ نداده است.
 
با این حال کانوی با دفاع از سخنان خود گفته است که" بیشتر مردم از این کشتار بی اطلاع هستند چون هرگز پوشش خبری نگرفت".
 
در سال ۲۰۱۱ دولت باراک اوباما در پی بازداشت دو مردی که به ظن اقدامات تروریستی بازداشت شدند٬ تدابیر امنیتی برای شهروندان عراقی را بالا برد٬ اما هیچگاه فرمان ممنوعیت رسمی برای ورود آنها به آمریکا صادر نکرد.
 
این دو مرد با نام‌های وائد رمضان الوان و مهند شریف حمدی با اتهام تلاش برای فرستادن اسلحه و پول برای گروه القاعده در عراق دستگیر شدند. آنها تایید کردند زمانی که در عراق زندگی می‌کردند با بمب‌های دست ساز نیروهای آمریکایی را هدف قرار می‌دادند.
 
این دو در بولینگ گرین٬ کنتاکی زندگی می‌کردند اما هرگز برنامه و یا تلاشی برای حمله در خاک آمریکا نداشتند. هر دو نفر همچنان در زندان به سر می‌برند.
 
اظهارات کانوی مورد تمسخر کاربران شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته که به استهزا به افراد خیالی که جان‌شان را "کشتار بولینگ گرین" از دست داده‌اند٬ ادای احترام می‌کنند.
 
یکی از کاربران توییتر نوشته: "هرگز جایی در جریان کشتار بولینگ گرین بودم را فراموش نمی‌کنم. چه روز قشنگی. من بودم و اسب تک‌شاخم که داشتم با ملکه چای می‌نوشیدم…"
 
خانم کانوی ۴۹ ساله است. او پیش از رسیدن به مدیریت کارزار انتخاباتی ترامپ، مشاور و مسئول نظرسنجی او بود.
 
او که از استراتژیست‌های کهنه‌کار حزب‌ جمهوریخواه است، ماه ژوئیه سال گذشته به تیم ترامپ پیوست.
 
او پیش از آن برای سناتور تد کروز، رقیب ترامپ برای نامزدی حزب جمهوریخواه کار می‌کرد.کانوی بیشتر عمر کاری‌اش را به جذب رای زنان برای سیاست‌مداران محافظه‌کار گذرانده است.
 
کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید