بزرگ ترین پالایشگاه کشور صادرات به شرق آسیا را آغاز کرد | اتاق خبر
کد خبر: 388536
تاریخ انتشار: 27 بهمن 1395 - 20:36
محموله نفتای پالایشگاه ستاره خلیج فارس که اوایل بهمن ماه بارگیری شده بود، برای نخستین بار به ژاپن صادر شد.
به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایرنا، پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس به عنوان بزرگ ترین پالایشگاه برای استفاده خوراک میعانات گازی طراحی شده و از ظرفیت پالایش روزانه 360 هزار بشکه میعانات برخوردار است.

پس از ارسال نخستین محموله نفتای پالایشگاه ستاره خلیج فارس از سوی مدیریت امور بین الملل شرکت ملی نفت به امارات، دومین محموله این پالایشگاه به مقصد ژاپن صادر شد؛ حجم این محموله، ٢٨٠ هزار بشکه است.

به نوشته تارنمای وزارت نفت، قرار است دومین محموله نفتای پالایشگاه ستاره خلیج فارس پایان این هفته به ژاپن فرستاده شود.

برخی واحدهای این پالایشگاه از چندی پیش، فعالیت خود را آغاز کرده اند اما مرحله نخست واحد بنزین سازی به ظرفیت تولید روزانه 12 میلیون لیتر بنزین قرار است تا پایان امسال راه اندازی شود.

با بهره‌برداری نهایی از پالایشگاه ستاره خلیج فارس روزانه ٣٦ میلیون لیتر بنزین و 14 میلیون لیتر گازوییل به ظرفیت تولید فرآورده‌های نفتی کشور افزوده می‌شود.

تولید روزانه چهار میلیون لیتر گاز مایع، سه میلیون لیتر سوخت جت و 130 تن گوگرد از دیگر محصولات تولیدی این واحد پالایشی خواهد بود.

خوراک مورد نیاز این پالایشگاه از طریق یک خط لوله به طول بیش از 485 کیلومتر از پالایشگاه‌های گاز پارس جنوبی تامین می شود.

ساخت این پالایشگاه با 700 هکتار مساحت از سال 1385 آغاز شده است و در صورت تامین بموقع منابع مالی تا پایان سال 1396 به بهره‌برداری می رسد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید