دستورالعمل ترامپ برای اجرای سخت‌گیرانه قوانین مهاجرتی | اتاق خبر
کد خبر: 388887
تاریخ انتشار: 4 اسفند 1395 - 10:10
وزارت خزانه‌داری آمریکا جزئیات فرمان اجرایی جدید ترامپ را منتشر کرد؛ فرمانی که دست مأموران قانون را برای اخراج فوری مهاجران غیرقانونی و مجرم در هر نقطه‌ای از آمریکا، باز می‌کند.
به گزارش اتاق خبر، وزارت امنیت داخلی آمریکا جزئیات نحوه اجرای فرمان‌هایی اجرایی ترامپ در خصوص مقابله با پناهجویان مجرم و نحوه تسهیل و تسریع اخراج آنها از خاک این کشور را منتشر کرد.

آنطور که نیویورک‌تایمز گزارش داده، این محدودیت و اخراج مهاجران بر اساس فرمان‌های اجرایی «مهاجرت و امنیت مرزها» که به تازگی از سوی ترامپ صادر شده، اجراء خواهد شد.

این فرمان نیز همچون فرمان جنجالی و ملغی‌شده ضدمهاجرت ترامپ؛ در هفتمین روز حضور وی در کاخ‌سفید صادر شد و امروز، دستگاه اجراکننده آن یعنی وزارت امنیت ملی، جزئیات نحوه اجرایش را برای رسانه‌ها و مردم توضیح داد.

تا پیش از این، مهاجران غیرقانونی به شرط ارتکاب «جرائم سنگین»، در اولویت اخراج از آمریکا قرار می‌گرفتند؛ بر اساس فرمان اجرایی جدید ترامپ اما، مأموران اداره مهاجرت، گمرک و گشت مرزی آمریکا باید هر مهاجر غیرقانونی که هر گونه جرمی مرتکب شود را، از خاک این کشور اخراج کنند.

در تعریف جدید، هر گونه اعلام خلاف واقع در برابر مأموران دولت و یا هرگونه سوءاستفاده از پرداختی‌های دولتی، جرم محسوب خواهد شد.

آنگونه که وزارت امنیت داخلی آمریکا، فرمان ترامپ را تفسیر کرده، حالا اختیارات مأموران قانون در آمریکا برای اخراج فوری مهاجران هم بیشتر شده است.

تا پیش از این، اخراج فوری مهاجران غیرقانونی فقط شامل آن دسته از مهاجرانی می‌شد که در فاصله 100 مایلی از مرز و پیش از رسیدن به روز چهاردهم ورود به آمریکا، توسط ضابطان قضایی دستگیر می‌شدند؛ حالا اما مأموران می‌توانند هر مهاجر غیرقانونی را که طی 2 سال اخیر وارد آمریکا شده، در هر نقطه‌ای از این کشور دستگیر کنند و برای اخراج وی، از رویه اخراج فوری استفاده کنند.

آمار رسمی دولت آمریکا می‌گوید که در حال حاضر دست کم حدود 11 میلیون مهاجر غیرقانونی در این کشور حضور دارند که برای اجرایی کردن این فرمان ترامپ، طبعاً باید منابع مالی و انسانی قابل‌توجهی به کار گرفته شود.

آنگونه که وزارت امنیت داخلی آمریکا اعلام کرده، بر اساس تفسیر فرمان اجرایی ترامپ، مجوز استخدام 10 هزار مأمور جدید در اداره مهاجرت و گمرک آمریکا صادر شده است. همچنین تعداد بازداشتگاه‌های مختص مهاجرین غیرقانونی نیز افزایش می‌یابد و در بدنه اداره مهاجرت و گمرکات، دفتری برای کمک به خانواده قربانیان حملات مهاجران غیرقانونی تشکیل خواهد شد.

در روز اجرای این فرمان اجرایی، جمعی از همین خانواده‌ها در دفتر ترامپ حضور داشتند.

بر اساس این فرمان همچنین از اداره مهاجرت، گمرک و اداره حفاظت از مرزها آمریکا خواسته شده که برنامه قدیمی استفاده از خدمات پلیس‌های محلی و کلانترها برای کمک به دستگیری و اخراج مهاجران غیرقانونی، احیاء شود.

 
منبع: فارس
 

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید