Performancing Metrics

رکود بازار شب عید پوشاک فراتر از انتظار ما بود | اتاق خبر
کد خبر: 390042
تاریخ انتشار: 25 اسفند 1395 - 10:38
رئیس اتحادیه پیراهن دوزان می‌گوید
رئیس اتحادیه پیراهن دوزان گفت: قاچاق و ورود بی ضابطه پوشاک کمر تولید داخل را شکسته و قدرت رقابت را از ما گرفته است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایلنا،رئیس اتحادیه پیراهن دوزان و پیراهن فروشان، در خصوص بازار شب عید و وضعیت اعضای این صنف گفت: امسال بازار به شدت راکد بود و میزان رکود فراتر از انتظار ما بود. قطعاً وضعیت سال گذشته نسبت به امسال بهتر بود.

 مجتبی درودیان ادامه داد: در حالی که کمتر از 5 روز به پایان سال باقی مانده هنوز تحرکی در بازار دیده نمی‌شود. به همین جهت بسیاری از همکاران ما برای اینکه فقط جنس خود را رد کنند و مطالبات کارگران را در شب عید پرداخت کنند اقدام به فروش کالا زیر قیمت تمام شده کرده‌اند.

وی با اشاره به این که علی‌رغم از بین رفتن ساختمان پلاسکو باز هم بازار با مازاد جنس مواجه شده، گفت: در ساختمان پلاسکو فقط چند تولیدی وجود داشت و بیشتر تولیدی‌ها در خارج از پلاسکو مشغول بودند به همین جهت اصلاً خلائی در بازار حس نشد.

درودیان در خصوص علت رکود بازار پوشاک گفت: شاید مهم‌ترین دلیل حضور فروشگاه‌های هزار متری برندهای خارجی در کشور است. این فروشگاه‌ها که بیشتر آنها ترک هستند اقدام به فروش پوشاکی می‌کنند که در مقابل کالای ایرانی ارزان‌تر است. پرسش اینجا است که آیا این کالاها هزینه‌های واردات و عوارض گمرکی را پرداخت کرده‌اند؟

وی تصریح کرد: ما در تولید پوشاک به لحاظ کیفیت مشکلی نداریم و به راحتی با شرکت‌های ترک و چینی رقابت می‌کنیم زیرا این صنعت در ایران وجود دارد اما قاچاق و ورود بی ضابطه پوشاک کمر تولید داخل را شکسته و قدرت رقابت را از ما گرفته است.

 رئیس اتحادیه پیراهن دوزان در پایان تصریح کرد: اگر دولت پشتیبانی لازم از صنعت پوشاک داخلی را داشته باشد ما می‌توانیم علاوه بر تأمین نیاز بازار داخل، صادرات نیز داشته باشیم.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید