Performancing Metrics

روند افزایش قیمت طلای جهانی ادامه یافت | اتاق خبر
کد خبر: 391740
تاریخ انتشار: 24 فروردین 1396 - 15:02
طلای جهانی در بحبوحه افزایش تنش‌های ژئوپلیتیکی آمریکا با روسیه و کره شمالی که تقاضای سرمایه‌گذاران برای این فلز به عنوان دارایی امن را تقویت کرده است و همچنین ضعیف شدن ارزش دلار، روز پنج شنبه به بالاترین قیمت در ۵ ماه اخیر صعود کرد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۱ درصد کاهش یافت و به ۱۲۸۵.۲۶دلار رسید در حالیکه اوایل معاملات تا سطح ۱۲۸۷.۹۸ دلار صعود کرده بود.

در بازار نیویورک، هر اونس طلا برای تحویل در ژوئن ۰.۷ درصد افزایش یافت و به ۱۲۸۷.۵۰ دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز چهارشنبه ۳.۹۰ دلار افزایش یافته و در ۱۲۷۸.۱۰ دلار بسته شده بود.

دلار آمریکا پس از اینکه دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا به وال استریت ژورنال گفت: این ارز بیش از حد قوی شده و وی ترجیح می دهد بانک مرکزی نرخهای بهره را پایین نگه دارد، لطمه سختی دید.

نرخهای بهره بالاتر، جذابیت سرمایه گذاری در طلا را که سوددهی ندارد، کمتر می کند.

به گفته برایان لان، مدیرکل شرکت "گولد سیلور سنترال" در سنگاپور، در پی نگرانیهای سرمایه گذاران نسبت به نوسانات ارزی و منازعات در سراسر جهان، تقاضای زیادی برای خرید طلا به عنوان دارایی امن مشاهده شده است. قیمتها اندکی بیش از حد افزایش داشته اند اما با توجه به آنچه در روزهای اخیر روی داده است، ممکن است طلا به سطح ۱۳۰۰ دلار صعود کند.

دلار روز پنج شنبه در برابر سایر ارزهای بزرگ کاهش یافت و به پایین‌ترین سطح پنج ماه اخیر در برابر ین رسید.

شاخص دلار آمریکا با ۰.۷ درصد کاهش، در ۱۰۰.۰۵۰ واحد ایستاد.

بر اساس گزارش رویترز، ادامه تنش‌ها در شبه جزیره کره و خاورمیانه به دنبال حملات اخیر آمریکا به سوریه و همچنین انتخابات ریاست جمهوری آتی فرانسه، سرمایه‌گذاران را مضطرب ساخته شد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۱ درصد رشد کرد و در ۱۸.۵۰ دلار قرار گرفت. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۴ درصد افزایش یافت و به ۹۷۲.۹۰ دلار رسید و هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری با ۰.۵ درصد افزایش، ۸۰۰.۳۰ دلار معامله شد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید