۴۰۰۰ مگاوات نیروگاه جدید در کشور ساخته می شود | اتاق خبر
کد خبر: 392064
تاریخ انتشار: 30 فروردین 1396 - 17:27
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی:
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: با هدف افزایش بازدهی انرژی در سال ۹۶ چهار هزار مگاوات نیروگاه جدید با تخصص بومی در کشور ساخته می شود.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، هوشنگ فلاحتیان در حاشیه کنفرانس ملی صنعت برق به میزبانی دانشگاه سمنان در جمع خبرنگاران، از احداث نیروگاه های جدید سیکل ترکیبی در سطح کشور طی سال جاری خبر داد و بیان داشت: ظرفیت این نیروگاه ها در نهایت به چهار هزار مگاوات خواهند رسید که حجم قابل قبولی از انرژی برق را وارد مدار مصرف ایران اسلامی خواهد کرد.

وی از این طرح ها به عنوان طرح های بزرگ حوزه برق و انرژی در سال جاری یاد کرد و افزود: نیروگاه های سیکل ترکیبی ویژگی بارزی دارند و آن هم بازدهی بالا است که این بازدهی در نیروگاه های گازی کشور با اجرای بخش بخار، از ۳۳ درصد به مرز ۵۰ درصد افزایش می یابد که این امر در زمره اولویت های وزارت نیرو در سطح کشور است.

معاون وزیر نیرو در پاسخ به سوالی درباره ویژگی بارز این نیروگاه ها نیز توضیح داد: نیروگاه های جدید از نوع کلاس «اف» احداث خواهد شد که بازدهی ۵۸ درصد دارند لذا باید با اطمینان گفت که این نیروگاه ها می توانند با بازدهی بالا به سرعت عملیاتی شوند.

فلاحتیان با بیان اینکه ایران جزو پنج کشوری است که تمام نیروگاه هایش را در داخل کشور می سازد و این دومین ویژگی بارز این نیروگاه ها هستند، ابراز داشت: به واقع صنعت برق با توجه به متخصصان بومی، افتخار ایران اسلامی محسوب می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مقوله صادرات برق نیز اشاره کرد و گفت: در سال گذشته ۶.۷ میلیارد کیلووات ساعت برق به کشورهای مختلف صادر شد که سهم عراق از این میزان یک هزار مگاوات و افغانستان و پاکستان هر کدام ۱۰۰مگاوات است.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید