طرح آمارگیری هزینه و درآمد خانوارهای شهری و روستایی سال 1396 اجرا می شود | اتاق خبر
کد خبر: 392780
تاریخ انتشار: 14 اردیبهشت 1396 - 10:55
از سوی مرکز آمار ایران
مدیرکل دفتر جمعیت، نیروی کار و سرشماری‌های مرکز آمار ایران گفت: طرح آمارگیری هزینه و درآمد خانوارهای شهری و روستایی سال 1396 از اردیبهشت ماه جاری تا فروردین سال آینده در کشور اجرا می شود.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایرنا، 'فریبا سادات بنی هاشمی' روز پنجشنبه افزود: یکی از اهداف اصلی مرکز آمار ایران در خصوص طرح هزینه و درآمد خانوارهای شهری و روستایی شناسایی مشکلات و آسیب‌های این طرح و رفع این مشکلات در راستای ارتقای‌ اجرای طرح است.

وی همچنین استفاده از فناوری‌های نوین در اجرای طرح هزینه و درآمد را‌ تحولی نوین در اجرای این طرح پس از 53 سال از زمان آغاز اجرای این طرح در کشور ذکر کرد.

به گفته بنی هاشمی، طرح هزینه و درآمد خانوار قدیمی‌ترین طرح نمونه گیری مرکز آمار ایران است که از سال 1342 تاکنون اجرا شده است.

این مقام مسئول در مرکز آمار ایران توضیح داد: این طرح در سال 1396 در مناطق شهری و روستایی 31 استان با تعداد 39 هزار و 864 خانوار نمونه اجرا می‌شود.

بنی هاشمی گفت: در این طرح علاوه بر پرسش ریز اقلام هزینه و درآمد خانوار، خصوصیات اجتماعی اعضای خانوار، وضع شغلی و مشخصات محل سکونت خانوار نیز پرسش می‌شود.

این طرح از اردیبهشت ماه 1396 تا فروردین ماه 1397 ادامه خواهد داشت و نتایج آن در شهریورماه سال 1397 منتشر خواهد شد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید