پیکرهای 13 جانباخته دیگر معدن زغال سنگ آزادشهر پیدا شد | اتاق خبر
کد خبر: 392980
تاریخ انتشار: 18 اردیبهشت 1396 - 10:34
معاون استاندار گلستان خبر داد
معاون استاندار گلستان از پیدا شدن پیکر 13جانباخته دیگر در معدن زمستان یورت خبر داده است؛ اما در شرایط کنونی هنوز بیرون آوردن پیکرها مقدور نیست.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایرنا، جانشین شورای هماهنگی مدیریت بحران استانداری گلستان با اشاره به پیدا شدن پیکر 13جانباخته دیگر حادثه انفجار معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر گفت؛ عملیات آوار برداری برای بیرون آوردن این پیکرها ادامه دارد.

رضا مروتی اظهار کرد: نیروهای متخصص معدن از طریق یکی از مسیرهای انحرافی تونل شماره دو که برای رسیدن به جانباختگان درحال حفر است به این اجساد رسیدند، اما در شرایط کنونی هنوز بیرون آوردن پیکرها مقدور نیست.

وی افزود: تلاش برای بیرون آوردن پیکرهای 13 جانباخته ادامه دارد و عملیات آوار برداری یک لحظه نیز متوقف نمی‌شود.

معاون امور عمرانی استاندار گلستان بابیان اینکه بیرون آوردن اجساد پیدا شده زمانبر خواهد بود از خانواده‌های داغدار خواست از حضور در محل معدن خودداری نمایند.

وی تصریح کرد: تعداد جانباختگان معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر براساس لیست موجود 35 نفر بودند و گمانه زنی‌ها مبنی بر بیشتر بودن محبوس شدگان فقط باید از طریق شکایت خانواده‌ها و اعلام مراجع قضایی اعلام شود.

جانشین شورای هماهنگی مدیریت بحران استانداری گلستان همچنین یادآور شد که عملیات آواربرداری تا خارج کردن آخرین آوارها ادامه خواهد داشت.

در پی انفجار مقارن ظهر چهارشنبه گذشته معدن زمستان یورت شهرستان آزادشهر 35 تن از معدنکاران محبوس شدند که پیش از این پیکر 22 تن از آنان به خارج از معدن منتقل شده است.

بر اثر این حادثه 73 نفر نیز مصدوم شدند که برخی به‌صورت سرپایی و یا در مراکز درمانی مداوا و چند تن در بیمارستان‌های شرق استان گلستان بستری شده‌اند.

 
نظرات
ADS
ADS
پربازدید