روسیه و عربستان خواهان تمدید کاهش تولید تا ۲۰۱۸ شدند | اتاق خبر
کد خبر: 393049
تاریخ انتشار: 19 اردیبهشت 1396 - 15:34
در دو بیانیه جداگانه؛
وزرای نفت و انرژی عربستان سعودی و روسیه خواهان توافق تمدید کاهش تولید نفت تا سال ۲۰۱۸ میلادی برای برقراری توازن و بهبود بهای نفت شدند.
 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، عربستان سعودی و روسیه برای حذف مازاد عرضه جهانی و نیز بهبود بهای نفت خواهان تمدید توافق کاهش تولید تا سال ۲۰۱۸ میلادی شدند.  

 ساعاتی پیش عربستان سعودی و روسیه در دو بیانیه جداگانه اعلام کردند که برای اولین بار است که کاهش تولید خود را برای یک دوره بیش از شش ماه در نظر می گیرند و انتظار می رود که در نشست بیست و پنچم ماه جاری میلادی اوپک، تمدید کاهش تولید از سوی کشورهای عضو این گروه مورد موافقت قرار گیرد.

 «الکساندر نواک» ورزیر انرژی روسیه در بیانیه ای اعلام کرد: در حال گفتگو در باره سناریوهای مختلف هستیم و معتقد هستیم که تمدید توافق کاهش تولید برای یک دوره طولانی‌تر به برقراری توازن بازار سرعت می‌بخشد.

البته «خالد الفالح» وزیر انرژی عربستان سعودی هم در این باره گفت: تقریبا مطمئن هستیم که توافق کاهش تولید در نیمه دوم سال جاری میلادی و احتمالا بیشتر از آن هم مورد موافقت قرار می‌گیرد.  

 روسیه و عربستان سعودی بعنوان بزرگ‌ترین تولید کنندگان نفت از میان ۲۴ کشور طرف تفاهم کاهش تولید، موافقت خود را برای کاهش تولید اعلام کرده اند؛ تاکید این دوکشور به پایبندی به تعهد کاهش تولید به این دلیل است که برخی شک و گمانه زنی ها بر سر عدم رضایت این دو کشور برای کاهش تولید طی روزهای اخیر شدت یافته بود.

در همین حال افزایش تولید نفت شیل آمریکا، نگرانی ها را بر سر ناکارآمد بودن تلاش اعضای اوپک برای کاهش مازاد عرضه جهانی بوجود آورده است.

«الفالح» در این باره گفت: مصمم هستیم هر کاری را برای برقرای توازن میان عرضه و تولید را انجام دهیم تا به هدف خود برسیم و مطمئن هستم که بازار جهانی نفت به زودی به توازن مجدد و نیز وضعیت سالم بر می گردد.  

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید