Performancing Metrics

سپرده‌های تا 10 میلیون تومان تعاونی فرشتگان تعیین تکلیف می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 393452
تاریخ انتشار: 27 اردیبهشت 1396 - 10:10
جزئیات تصمیم جدید بانک مرکزی برای کاسپین
با تصمیم جدید بانک مرکزی، سپرده‌گذاران تا ۱۰ میلیون تومان تعاونی منحله فرشتگان در اولویت تعیین تکلیف قرار می‌گیرند و برنامه تعیین تکلیف سایرین نیز به اطلاع عموم می‌رسد.

با تصمیم جدید بانک مرکزی، سپرده‌گذاران تا ۱۰ میلیون تومان تعاونی منحله فرشتگان در اولویت تعیین تکلیف قرار می‌گیرند و برنامه تعیین تکلیف سایرین نیز به اطلاع عموم می‌رسد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، با تصمیم جدید بانک مرکزی و مراجع قضایی در رابطه با رسیدگی به امور موسسه کاسپین قرار بر این شد تا سپرده‌گذاران تا ۱۰ میلیون تومان تعاونی منحله فرشتگان در اولویت نخست تعیین تکلیف قرار گیرند. با طی این فرایند وضعیت حدود ۸۷ درصد از سپرده‌گذاران این تعاونی مشخص خواهد شد.

آنطور که رئیس کل بانک مرکزی اخیراً اعلام کرد ، تعیین تکلیف سپرده گذاران تعاونی اعتباری فرشتگان به عنوان یکی از هشت تعاونی زیرمجموعه موسسه کاسپین در دستور کار قرار گرفته است.

بانک مرکزی در جدیدترین اطلاعیه‌ای که در این رابطه منتشر کرد اعلام کرد که با اولویت‌بندی انجام شده برای رسیدگی به امور کاسپین، در مرحله اول تا ۸۷ درصد از سپرده‌گذاران تعاونی منحله فرشتگان که بزرگ‌ترین آن‌ها نیز محسوب می‌شود موردبررسی قرار خواهند گرفت.

در توضیح بانک مرکزی آمده است که پیرو اطلاعیه اسفند ۱۳۹۵ و صدور مجوز فعالیت اسفند ۱۳۹۴ برای موسسه اعتباری کاسپین که باهدف ساماندهی تعاونی‌های اعتبار منحله هشت‌گانه (فرشتگان، الزهراء، دامداران و کشاورزان کرمانشاه، عام کشاورزان مازندران، حسنات، پیوند، بدر توس و امید جلین) انجام شد و از سویی دیگر ارزیابی و نقل‌وانتقال دارایی‌ها با مسئولیت هیئت‌های تصفیه، موسسه و متناسب با آن حسب موافقت مرجع قضایی، انتقال سپرده‌های تعاونی‌های منحله هشت‌گانه به موسسه اعتباری  چند مورد اعلام می‌شود.

با توجه به اقدامات بانک مرکزی و مراجع قضایی در این خصوص، روند نقل‌وانتقال دارایی‌ها و بدهی‌های تعاونی‌های منحله در پایان سال ۱۳۹۵ و با توجه به انجام بخش قابل قبولی از فرآیند ارزیابی و نقل‌وانتقال دارایی‌ها و فراهم آمدن امکان انتقال تدریجی سپرده‌های تعاونی اعتبار منحله فرشتگان و از سویی درخواست موسسه اعتباری کاسپین به‌منظور اخذ مجوز تأسیس شعب، مقرر شد؛ با توجه به احراز شرایط لازم، مجوز افتتاح ۲۰ شعبه برای موسسه اعتباری کاسپین صادر و بدین ترتیب موسسه مجاز شد نسبت به انجام امور بانکی اقدام کنند.

در این مرحله موسسه موظف است حسب نظر مرجع قضایی نخست نسبت به پذیرش تعهد و پرداخت سپرده سپرده‌گذاران تعاونی اعتبار منحله فرشتگان تا مبلغ 10 میلیون تومان برای هریک از مشتریان این تعاونی منحل شده، طبق برنامه زمان‌بندی که در پایگاه اطلاع‌رسانی موسسه اعتباری کاسپین به اطلاع عموم خواهد رسید اقدام کند.

برنامه تعیین تکلیف سپرده‌های تا ۱۰ میلیون تومان تعاونی اعتبار منحله فرشتگان قدم نخست بوده و موسسه اعتباری کاسپین مکلف است برنامه تعیین تکلیف تدریجی سایر سپرده‌گذاران محترم با هماهنگی بانک مرکزی و مراجع قضایی را انجام و اخبار آن را به اطلاع عموم برساند.

اما با این اقدام از مجموع ۴۵۸ هزار و ۸۲۶ نفر سپرده‌گذار تعاونی منحله فرشتگان وضعیت ۳۹۷ هزار و ۳۹۲ نفر  (به میزان ۸۷ درصد) تعیین تکلیف خواهد شد.

 
کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید