جوانگرایی در خانه معدن زنجان | اتاق خبر
کد خبر: 394110
تاریخ انتشار: 10 خرداد 1396 - 13:50
برنامه‌های جدید خانه معدن زنجان
آرمین سلسانی رئیس جدید خانه معدن زنجان برنامه‌های جدید خود را تشریح کرد و گفت: در خانه معدن زنجان قرار است کمیسیون‌های تخصصی و مجزایی در زمینه‌های اکتشاف، استخراج و فرآوری تعریف کنیم.

آرمین سلسانی رئیس جدید خانه معدن زنجان برنامه‌های جدید خود را تشریح کرد و گفت: در خانه معدن زنجان قرار است کمیسیون‌های تخصصی و مجزایی در زمینه‌های اکتشاف، استخراج و فرآوری تعریف کنیم.
به گزارش روابط عمومی خانه معدن ایران، آرمین سلسانی با تشریح برنامه‌های جدید خانه معدن زنجان اظهار کرد: با توجه به فعالیت‌هایم در زمینه اکتشاف و زمین‌شناسی قصد دارم در خانه معدن کمیسیون‌های تخصصی برای بررسی مسائل مربوط به هر بخشی از معدنکاری تشکیل دهم.  در سال‌های اخیر اکتشافات در معادن استان به سرعت پیش نرفته و با توجه به اینکه شخصا از مشکلات معدنکاران مطلع هستم، امیدوارم بتوانم در خانه معدن زنجان بستری فراهم کنم تا این مشکلات با نگاه تخصصی برطرف شود.
او افزود: متاسفانه معدنکاران پس از تقبل ریسک معدنکاری هزینه‌های بسیاری صرف فعالیت معدنی می‌کنند در حالی که برخی اوقات این هزینه‌ها بازدهی نخواهد داشت و هیچ ارگانی نیست که برای کاهش ریسک معدنکاران برنامه منسجمی داشته باشد. بر اساس برنامه‌های جدید خانه معدن زنجان قصد داریم در جلسات متعدد و حضور کارشناسان معدنی دغدغه‌های معدنکاران را بررسی کنیم و راهکار مناسبی برای آنها شناسایی کنیم.
سلسانی بیان کرد: در خانه معدن زنجان قرار است کمیسیون‌های تخصصی و مجزایی در زمینه‌های اکتشاف، استخراج و فرآوری تعریف کنیم تا بتوان با کاهش قیمت تمام شده مواد معدنی از فشار هزینه‌های بالای معدنکاری کاسته شود. متاسفانه در اغلب معادن ایران اکتشافات به صورت عمقی نبوده و بیشتر اکتشافات سطحی صورت گرفته که امیدواریم با استراتژی مشخصی میزان اکتشافات معدنکاران بخش خصوصی زنجان را افزایش دهیم.
رئیس خانه معدن زنجان ادامه داد: برنامه دیگر خانه معدن زنجان حل مشکل بخش معدن با منابع طبیعی و معارضان است چرا که تغییر نگاه آنها سبب می‌شود مانع بزرگ معدنکاری در استان برداشته شود. تعطیلی طولانی مدت معادن به هیچ وجه برای فعالان معدنی توجیه اقتصادی ندارد و فقط ضرر مالی دارد. به همین دلیل باید صدای معدنکاران بخش خصوصی به گوش این سازمان‌های دولتی و معارضان محلی با کمک خانه معدن زنجان شنیده شود.
سلسانی با اشاره به حق‌الارض و عوارض‌ها در بخش معدن گفت:  یکی از دلایل هزینه‌های بالای معدنکاران وضع این نوع مالیات‌هاست که سبب شده انگیزه سرمایه‌گذاری در معادن کشور کاهش پیدا کند به همین دلیل خواستار این هستیم که وزارت صنعت با سیاست‌های حمایتی و تشویقی و همچنین تعریف بازه‌های زمانی مالیات معدنکاران را  منطقی تعیین کند. چرا که پس از نفت، بخش معدن و درآمدهای معدنی حائز اهمیت است به همین دلیل میزان اکتشافات معدنی‌مان را باید قوی کنیم و از نگاه کلان به بخش معدن و اقتصاد آن نگاه کنیم.
بر اساس این گزارش، آرمین سلسانی رئیس جدید خانه معدن زنجان پیش از این عضو هیات مدیره خانه صنعت و معدن و عضو هیات مدیره خانه صنعت و معدن و تجارت جوانان استان تهران بوده است.
به گزارش روابط عمومی خانه معدن ایران، امروز مجمع عمومی سالیانه خانه معدن استان زنجان برگزارشد و با تغییر آرایش هیات مدیره خانه معدن زنجان جوانگرایی در خانه معدن استان حاکم شد. با توجه به اینکه هیات مدیره جدید خانه معدن زنجان اغلب جوان و تحصیلکرده هستند که این موضوع باعث می‌شود مسائل و مشکلات معدنکاران بخش خصوصی با نگاه تخصصی در این تشکل دنبال شود.
بنا بر این گزارش، مجمع عمومی خانه معدن زنجان با حضور رییس اتاق بازرگانی استان زنجان، اعضای خانه معدن استان، رییس سازمان نظام مهندسی معدن استان و نمایندگان خانه معدن ایران در محل اتاق بازرگانی استان زنجان برگزار شده است. در این جلسه رئیس اتاق بازرگانی زنجان از هیات رییسه قبلی خانه معدن استان تشکر کرد و در مورد فعالیت‌های خانه معدن استان در سه سال اخیرگزارشی را ارایه کرد. در این جلسه بر نقش و اهمیت خانه معدن استان‌ها، لزوم تشکیل کمیته های تخصصی در خانه معدن ایران و بکارگیری پتانسیل‌های کمیته دانشجویی خانه معدن استان تاکید شده است.
این گزارش می‌افزاید، در نهایت انتخابات با منتخب شدن آقایان سلسانی، کشاورز، صمدی و خانم رشیدی و منصوری به عنوان اعضای اصلی هیات رییسه و اقایان مهردادکردلو و نوری به عنوان علی البدل و آقایان مصطفی خدایی به عنوان بازرس اصلی و شیرین بعنوان بازرس علی‌البدل انتخاب شدند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید