سفیر تهران در نایروبی : هیاتی از بانک مرکزی در آینده نزدیک به کنیا سفر می‌کند | اتاق خبر
کد خبر: 394128
تاریخ انتشار: 10 خرداد 1396 - 19:35
ضیافت افطاری سفارت ایران در کنیا
سفیر جمهوری اسلامی ایران در کنیا روز سه‌شنبه در ضیافت افطاری که با حضور اصحاب رسانه ای، خبرنگاران و روزنامه نگاران آن کشور در محل سفارت ترتیب داده شده بود، شرکت کرد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، در این نشست هادی فرجوند، در ابتدا فرارسیدن ماه مبارک رمضان را به مسلمانان کنیا و جمع حاضر تبریک گفته و ماه رمضان را فرصتی برای پاک‌سازی روح و وسیله‌ای برای کمک به اجتماع برای ایجاد محیطی با آرامش و صلح عنوان کرد .

وی برای مردم کنیا و مسلمانان این کشور آرزوی صلح و سعادتمندی کرد .

سفیر کشورمان سپس نقش رسانه‌های ارتباط جمعی و مطبوعات در پویایی جوامع به عنوان رکن چهارم دموکراسی را از اهمیت بالایی برخوردار دانسته و بر استمرار روابط بسیار خوب سفارت با رسانه‌های کنیایی تاکید کرد .

فرجوند در ادامه به برگزاری شکوهمند دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری با حضور پر شور، حماسی و با مشارکت بالای ایرانیان داخل و خارج از کشور اشاره کرد و آن را نمونه بارزی از مردم‌سالاری دینی در کشورمان دانست.

سفیر جمهوری اسلامی ایران روابط فیمابین با کنیا در بخش های مختلف را از روندی رو به رشد برخوردار دانست و از جمله به ارتقاء کنیا به مقام پانزدهم مقصد صادراتی ایران، افزایش شمار شرکت های ایرانی حاضر در کنیا و سفر آتی هیات های بزرگ تجاری و بازرگانی از استان های فارس، اصفهان، اراک، گیلان و لرستان به نایروبی جهت بررسی زمینه های همکاری اشاره کرد.

وی همچنین اظهار کرد : هیئتی از بانک مرکزی کشورمان در آینده نزدیک به کنیا برای مذاکره با مقامات بانک مرکزی این کشور سفر خواهدکرد.

سفیر کشورمان با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری کنیا در مردادماه سال جاری اظهار امیدواری کرد تا این انتخابات در محیطی آرام و صلح آمیز برگزار شود.

فرجوند تاکید کرد : نتیجه انتخابات هر چه باشد مطمئنا روابط فیمابین در راستای منافع دو ملت و دو کشور همچنان از روندی رو به رشد برخوردار خواهد بود.

سفیر کشورمان در پایان از مساعدت و کمک پلیس کنیا برای نجات ماهیگیران ایرانی و دولت و مقامات کنیا برای بازگشت سریع آنان به میهن اسلامی قدردانی  کرد .

 انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید