ایران چهاردهمین کشور تولید کننده فولاد جهان باقی ماند | اتاق خبر
کد خبر: 394157
تاریخ انتشار: 11 خرداد 1396 - 18:29
بر اساس آخرین گزارش انجمن جهانی فولاد ایران در سال ۲۰۱۶ جایگاه چهاردهم تولید و بیستم صادرات فولاد جهان را به دست آورده است.
به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، رشد ۱۱.۲ درصدی تولید فولاد ایران در سال ۲۰۱۶ نسبت به سال ۲۰۱۵ رتبه ایران را در جدول تولیدکنندگان فولاد با تولید ۱۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تن در این  سال در جایگاه چهاردهم جهان در این حوزه تکرار کرد.
۲۰ کشور برتر صادر کننده فولاد

 نمودار های جهانی نشان می‌دهند که تولید جهانی فولاد از هزار و ۶۲۰میلون تن در سال ۲۰۱۵ به هزار و ۶۲۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تن در سال ۲۰۱۶ افزایش پیدا کرده و چین با تولید ۸۰۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تن در رتبه نخست و هند و ژاپن نیز به ترتیب با تولید ۱۰۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تن و ۹۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تن در رتبه‌های دوم و سوم قرار گرفتند.

جدول رده بندی کشور های صادررکننده فولاد خام جهان

بر اساس اطلاعات این گزارش ایران در بین کشورهای صادرکننده فولاد نیز توانسته با صادرات ۵.۷ میلیون تن در سال ۲۰۱۶ جایگاه بیستمین کشور صادرکننده فولاد در جهان را به دست آورد در حالی که در این جدول چین، ژاپن، روسیه و کره جنوبی به ترتیب هر یک با ۱۰۸.۱ میلیون تن، ۴۰.۵ میلیون تن ۳۱.۲ میلیون تن و ۳۰.۶ میلیون تن در جایگاه‌های اول تا چهارم صادرکنندگان فولاد جهان قرار دارند.

رده بندی کشور های صادرکننده

 

همچنین در رتبه‌بندی شرکت‌های تولیدکننده فولاد جهان، آرسلورمیتال با تولید ۹۵ میلیون و ۴۵۰هزار تن فولاد خام در رتبه نخست و شرکت‌های بائو China Baowu Group و هبیس HBIS Groupبه ترتیب با تولید ۶۳میلیون و ۸۱۰ هزار تن و ۴۶ میلیون و ۱۸۰ هزار تن در رتبه‌های دوم و سوم جای گرفتند و سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (IMIDRO) نیز که پیش از این در سال ۲۰۱۵ با تولید ۱۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تن فولاد در رتبه ۲۷ ام قرار داشت، در سال ۲۰۱۶با رشد تولید به ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تن رتبه ۲۵ ام را در بین ۵۰شرکت برتر فولاد ساز جهان رسیده است.

رده بندی شرکت های تولید کننده فولاد

در این گزارش سرانه مصرف فولاد ایران حاکی از کاهش مصرف از ۲۶۵.۲کیلوگرم در سال ۲۰۱۰به ۲۳۸.۷کیلوگرم در سال ۲۰۱۶است.

سرانه مصرف فولاد ایران

 

انتهای پیام

نظرات
ADS
ADS
پربازدید