قیمت طلا به بالاترین سطح ۵ هفته اخیر نزدیک شد | اتاق خبر
کد خبر: 394179
تاریخ انتشار: 12 خرداد 1396 - 10:22
با افزایش گمانه‌ها درباره افزایش نرخ بهره آمریکا؛
قیمت طلا در بازارهای جهانی در مبادلات روز پنجشنبه نزدیک به بالاترین سطح خود در ۵ هفته اخیر رسیده است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، در حالی که تشدید تنش های سیاسی بین المللی تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا در روزهای اخیر داشته است ولی گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در نشست ژوئن فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد کرده است.

بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز بازارهای جهانی با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۲۶۸ دلار رسیده است.  قیمت طلا روز چهارشنبه برای لحظاتی به بیش از ۱۲۷۴ دلار رسید که این بالاترین رقم از ۲۵۵ آوریل بوده است.

شاخص ارزش دلار آمریکا نیز دیروز نزدیک به پایین ترین سطح خود در ۶ ماه و نیم اخیر رسید.

فدرال رزرو آمریکا در تازه ترین گزارش خود اعلام کرده است که اقتصاد این کشور از اوایل آوریل تا اواخر ماه می روند رشد و رونق نسبی را دنبال کرده  ولی افزایش نرخ تورم مطابق با انتظارات قبلی نبوده است.

تازه ترین نظرسنجی موسسه سی ام ئی نشان می دهد که احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در نشست ژوئن به بیش از ۸۷ درصد رسیده است.

تازه ترین آمارهای اقتصادی نشان می دهد که فروش مسکن در بازار آمریکا در ماه آوریل برای دومین ماه متوالی با کاهش روبرو شده است.

ادامه تنش های سیاسی در آمریکا بر سر پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری این کشور تاثیر زیادی بر رشد تقاضای مکان امن سرمایه  گذاری برای طلا داشته است.

تازه ترین نظرسنجی ها نشان می دهد که حزب محافظه کار بریتانیا به رهبری ترزا می نخست وزیر احتمالا کنترل پارلمان را در انتخابات سراسری ۸ ژوئن از دست خواهد داد. این مساله می تواند موجب افزایش نگرانی های سیاسی در بریتانیا در آستانه آغاز مذاکرات برگزیت شود.

تازه ترین آماررسمی نشان می دهد که فروش سکه طلا در بازار آمریکا طی ماه می با رشد ۱۴۱ درصدی نسبت به ماه قبل از آن روبرو شده و به ۱۴۵۰۰ اونس رسیده است.

به نظر می رسد انتشار آمارمهم اقتصادی آمریکا، منطقه یورو و چین طی ساعات آینده تاثیر زیادی بر نوسانات بازارهای بین المللی به خصوصقیمت طلا داشته باشد. وضعیت تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور و در حال توسعه نیز تاثیر زیادی بر قیمت جهانی طلا خواهد داشت.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید