نگرانی «ترامپ» از شرکت های آمریکایی که منجی ونزوئلا می شوند | اتاق خبر
کد خبر: 394294
تاریخ انتشار: 14 خرداد 1396 - 16:07
رویترز گزارش داد؛
دولت «دونالد ترامپ» صراحتا اعلام کرده که هر گونه اقدام از سوی شرکت های آمریکایی که کمک مالی به دولت ونزوئلا را به همراه داشته باشد، موجبات نگرانی برای ایالات متحده را به دنبال خواهد داشت.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، یک مقام ارشد کاخ سفید گفت: دولت «دونالد ترامپ» در مورد هر گونه اقدام از سوی شرکت های آمریکایی به منظور فراهم کردن وسیله نجات مالی برای دولت ونزوئلا، نگران است.

این اعلام نظر مقامات آمریکایی به دنبال فروش اوراق قرضه تخفیف خورده شرکت ملی نفت ونزوئلا به ارزش ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار به بانک گلمن ساچ آمریکا، به میان آمد و اکنون مسئولان این بانک تحت بازجویی هستند.  

همچنین مسئولان بانک گلمن ساچ اعلام کردند که هیچ گاه بطور مستقیم برای خرید اوراق قرضه شرکت نفت PDVSA ونزوئلا با مقامات این کشور تراکنش نداشته اند.  

در همین حال، «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا خرید اوراق قرضه از سوی بانک گلمن ساچ را به باد انتقاد گرفت و گفت: این موضوع کمک کردن به یک رژیم دیکتاتوری است.

البته دولت «ترامپ» بر این باور است که خرید اوراق قرضه از ونزوئلا به دولت «مادورو» این اجازه را می دهد که از حقوق شهروندی ونزوئلایی ها سوء استفاده و دسترسی آنها به غذا و داروی مورد نیاز را قطع کند.

بر پایه این گزارش، ناکارآمد بودن مدل اقتصادی دولت محور ونزوئلا با کاهش بهای نفت، موجب عمیق تر شدن مشکلات اقتصادی و معاش در این کشور شده است و از سویی دیگر، دولت این کشور بیش از گذشته وابسته به قراردادهای مالی یا فروش دارایی‌های خود برای افزایش ذخایر ارزی خود شده است.

در همین حال بر اساس گزارش بانک مرکزی ونزوئلا،  ذخایر ارزی این کشور در روز جمعه با ۷۴۹ میلیارد دلار افزایش به ۱۰ میلیارد و ۸۶۰ میلیون دلار رسید.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید